Грбев/Муаремовски/Нуришов: Чест е да се биде во Регионалниот тим, очекуваме победа!

Тренерот Ристе Грбев кој ќе биде во тимот на селекторот Алмедин Фетаховиќ и боксерите Алмир Нуришов (-56 кг) и Денис Муаремовски (-60 кг) се македонските претставници во Регионалниот тим за мечот против Италија на 18 ноември во Подгорица, Црна...

Муаремовски и Нуришов во Регионалниот тим за мечот со Италија

Во изборот на селекторот Алмедин Фетаховиќ за Регионалниот тим за мечот против Италија се најдоа и двајца македонски боксери, Алмир Нуришов (-56 кг) и Денис Муаремовски (-60 кг) и тренерот Ристе Грбев. Нуришов и Муаремовски настапуваат за Пинк Пантер во...

Мујо Бајровиќ: Без Регионалната лига немаме шанси за успех, посебно на ОИ во Токио...

Леѓендарниот боксер на поранешна Југославија и сегашен генерален секретар на Регионалната боксерска лига (РБЛ), Мујо Бајровиќ, е во Скопје за да го следи „Златниот гонг“ на кој ќе настапат многу боксери кои настапуваат во Лигата. Според она што беше прикажано...

Д. Муаремовски: Многу сум разочаран од судењето во Загреб, имав многу почисти удари од...

Екипата на Пинк Пнатер во 10.коло на Регионалната боксерска лига во Загреб загуби со Сесвете 0-16. И пред почетокот на мечот забрепчани беа фаворити. Сепак, една од борбите која заврши со судсика одлука меѓу Тамаш Килити и Алмир Нуришов...

Пинк Пантер поразен на гостувањето кај Сесвете 0-16 (ФОТО)

  Во 10.коло на Регионалната боксерска лига нашиот претставник Пинк Пантер во Загреб го претпрпе најубедливиот пораз во натреварување од Сесвете 0-16. Пинк Пантер три борби изгуби без борба. Јасин Мифтар имаше температура. Ташков го мина мерњењето но не се појави...

Пинк Пантер гостува на Сесвете и се надева на добра претстава

Во 10.коло на Регионлната боксерска лига Пинк Пантер во сабота ќе се сретне со фаворизираната екипа на Сесвете од Загреб. Во првата средба во Штип Пантерите воопшто не разочараа и покрај поразот од 4-12, покрај победите на Гоце Јанески и...

Гоце Јанески во составот на репрезентацијата на Регионалната против Италија (ВИДЕО)

Гоце Јанески ќе настапи за репрезентацијата на Регионалната боксерска лига (РБЛ) против селекцијата на Италија на 18 ноември во Подгорица, Црна Гора. Јанески кој настапува за Пинк Пантер во РБЛ во категоријата до 75 килограми има скор од 6-1,односно 7-1...

Без Славија и Спартак до крајот на РБЛ, догодина велгуваат Будуќност и Словенија (ВИДЕО)

  Регоналната боксерска лига (РБЛ) до крајот ќе продолжи без Славија од Бања Лука и Спартак  од Суботица, а нивните резултати ќе бидат поништени, така одлучи Управниотр одбор на лигата вчера во Лозница, Србија. Претседателот на РБЛ, Јурица Рунтиќ, вчера истакнал...

Гоце Јанески светла точка во заслужениот пораз на Пинк Пантер од Радник (ФОТО)

Во есенскиот дел од Регионлната боксерска лига Пинк Пантер прв пат се бореше пред домашната публика со екипата на Радник од Бјелина и тоа со неколку засилувања: Алмир Нуришов, Душан Стојановиќ и Петар Петровиќ. Радник сосема заслужено победи и...

РБЛ: Пинк Пантер засилен со Душан Стојановиќ го пречекува Радник од Бјелина

Екипата на Пинк Пантер во сабота ги продолжува натпреварите во Регионалната бокс лига (РБЛ) во есенското продолжение против една од најдобрите екипи во Лигата, Радник од Бјелина. Средбата почнува во 18 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип. „Во деветото...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Се договара конкретна дата за третиот меч Фјури-Вајалдер, можна опција е 19 декември

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија (ВБЦ) Тајсон Фјури може да се соочи со Американецот Дионтеј Вајлдер по трет пат во декември годинава,...

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано...

Шабан Трстена на насловната страница на Јапонската боречка федерација

Јапонската боречка федерација на својата веб-страница ја постваила сликата на олмпискиот шамион Шабан Трстена кој во 1984 година во Лос Анџелес го освои златниот...

Мајк Тајсон наполни 54 години, боречката заедница го затрупа со честитки

На 30 јуни 1966 година е роден еден од најголемите и најпопуларните боксери во историјата, Мајк Тајсон. Додека се подготвува за враќање во рингот и...

Џон Џонс: Можам да го победам Нгану! (ВИДЕО)

Не постои начин да се одрекува дека Френсис Нгану е еден од најсраотните борци. Сепак, шампионот во полутешка категорија Џон Џонс ја знае тајната...