Радник ја совлада Лозница за шампионската титула во Регионалната бокс лига

Во дербито на сезоната во Регионалната бокс лига меѓу Радник и Лозница славеше лигашот од Бјелина со 12-4, со што ја освои шампионската титула. Двете екипи имаа до ова 7.коло имаа по 10 бодови, а Сесвете ги следеше со еден...

Регионалната лига прераснува во Лига на државите од екс-Југославија?!

  Утре во Белград ќе се одржи состанок на Регионалната бокс лига со претставниците и на националните федерации од поранешна Југославија. Боксерската федерација на Македонија (БФМ) ќе ја претставува потпретседателот Благој Донев. На оваа средба ќе учествува и Илија Младеновски како...

Александар Рисимиќ: Ова е голема победа во Штип и сугрно одиме на титулата!

  Претседателот на БК Лозница, Александар Рисимиќ, вели дека имале убав дочек во Штип и дека всушност станува збор за братски клубови и големо пријателство. Пинк Пантер е поразен од Лозница со 6-10 во Регионалната бокс лига, а со оваа...

На Пинк Пантер му избега нерешениот резултат против Лозница, Сесвете славешe во дербито со...

  Пинк Пантер беше на прагот на изненадување против Лозница во Штип во рамките на Регионлната бокс лига да извлече нерешен резултат со екипата која такува на шампионската титула. Во дербито на колото Сесвете славеше против Радник со 10-6. Оваа средба...

Пинк Пантер – Лозница со спектакуларен настап во Штип и Сесвете – Радник одлучуваат...

Екипата на Пинк Пантер мечот со Лозница од 7.коло на Регионалната боксерска лига ќе го одржи во сабота на 2 декември наместо во недела, како што беше предвидено. Преместувањето е поради презакажувањето на 5.коло од Првата и Младинската лига во...

Погледнете ги борбите на Муаремовски и Нуришов и на Регионалниот тим против Италија (ВИДЕО)

Македонските боксери Денис Муаремовски и Алмир Нуришов пред десетина дена настапија за Регионалниот тим против репрезентацијата на Италија во Подгорица, кој заврши со победа на селекцијата на нашите боксери од 12-6. Покрај нив во составот на Регионалниот тим беше...

Словенија го потврди влегувањето во Регионалната бокс лига

Словенија го потврди влегувањето во Регионалната бокс лига со свој тим. Денеска претседателот на Словенечкиот боксерски сојуз Саша Пучко и претседателот на РБЛ, Јурица Рунтиќ, на состанокот во Загреб го потврдија влегувањето на словенечкиот тим во Регионалната бокс лига во...

Ристе Грбев: Прекрасно е чувството да бидеш тренер во средба на две репрезентации! (ФОТО)

Ристе Грбев беше дел од стручниот штаб на Регионалниот боксерски тим против репрезентацијата на Италија во Подгорица, Црна Гора, во кој во саботата славеше со 12-6, а беше составен од боксери од Регионалната боксерска лига. Покрај Грбев, настапија и...

Регионалниот тим – Италија 12-6, Нуришов и Муаремовски поразени (ФОТО)

Регионалниот  тим ја победи селекцијата на Италија на бокс двомечот синоќа во Подгорица со 12-6. Во супер атмосфера во фоајето на универзитетот во Подгорица пред голем број на гледачите видоа девет извонредни борби. Во составот на регионалниот тим настапија и...

Јурица Рунтиќ: Ја пребродивме првата година, сега знаеме кој може да го понесе товарот, а...

На две кола пред карјот Регионалната боксерска лига (РБЛ) својата прва сезона ја крунисува со двомечот меѓу Регионалниот тим и репрезентацијата на Италија кој ќе се одржи утре во Подгорица, Црна Гора, со почеток во 21 часот. Во составот...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...