Пинк Пантер – Ристе Грбев: Очекувам добри борби во Суботица!

  Екипата на Пинк Пантер во продолжението на Регионалнта бокс лига во недела во Суботица ќе се сретне со екипата на Спартак. Паузата што настана меѓу пролетниот и есенскиот е искористен за одмор, тренинзи и подготовки во клубот. „Нашите боксери добро се...

Ташков нокаутира светски првак, судиите му ја украдоа победата на Јанески (ВИДЕО)

Пинк Пантер е поразен на гостувањето во Лозница со 12-4 во четвртото коло на Регионалната боксреска лига. Ова коло го одбележаа судиите. Пинк Пантер е оштетен, посебно Гоце Јанески, а сите судии беа од Србија. Во Бања Лука на мечот...

Пинк Пантер и гостува на Лозница во Регионалната бокс лига

По едномесечната пауза од петок и викендот продолжува Регионалната боксерска лига со четвртото коло, а нашиот Пинк Пантер и гостува на Лозница. Четврто коло: Лозница - Пинк Пантер – Лозница (12мај, 18 часот) Сесвете - Војводина/Спартак (14 мај, 18 часот) Славија -...

Регионалната лига прераснува во Лига на државите од екс-Југославија?!

  Утре во Белград ќе се одржи состанок на Регионалната бокс лига со претставниците и на националните федерации од поранешна Југославија. Боксерската федерација на Македонија (БФМ) ќе ја претставува потпретседателот Благој Донев. На оваа средба ќе учествува и Илија Младеновски како...

Сесвете – Војводина/Спартак 12 – 4во дербито на Регионалната лига (ВИДЕО)

Во дербито на 4.коло на Регионалната бокс лига меѓу Сесвете од Загреб и Спартак/Војводина славеше лидерот Сесвете со 12-4. Ова е првиот пораз на гостите од Србија. Публиката на нозе ја дигна младиот тешкаш Лука Пратљачиќ. Во сензационален меч осиечанецот се...

Регионланта бокс лига во нов формат и со нови екипи

Натпреварите во Регионалната боксерска лига од оваа година ќе се одвиваат по брегер системот, односно клубовите че бида поделени во две групи, а потоа ќе има плеј-оф и плеј аут, ова вчера беше решено на состанокот на РБЛ во...

Ристе Грбев: Се надеваме на прва победа во Регионалната бокс лига

Екипата на Пинк Пантер во петото коло на Регионалната боксерска лига во петок ќе се сретне со Славија од Бања Лука во Штип, а тоа е прилика за првата победа. Каква е состојбата во БК Пинк Пантер пред мечот со...

Младеновски со РБЛ на средба со претседателот на ЕУБЦ Франко Фалцинели

Претседателот ма ЕУБЦ, Франко Фалцинели, ги покани членовите на Регионалната бокс лига во Асиси, Италија. Тема на разговор ќе биде развојот на боксот во регионот и зајакнување на односите со ЕУБЦ. По состанокот со Фалцинели челновите на РБЛ ќе бидат...

Д. Муаремовски: Многу сум разочаран од судењето во Загреб, имав многу почисти удари од...

Екипата на Пинк Пнатер во 10.коло на Регионалната боксерска лига во Загреб загуби со Сесвете 0-16. И пред почетокот на мечот забрепчани беа фаворити. Сепак, една од борбите која заврши со судсика одлука меѓу Тамаш Килити и Алмир Нуришов...

Јанески ги очекува првите бодови за Пинк Пантер, Алексов и Ташков се враќаат во...

Боксерите на Пинк Пантер денеска заминуваат за Лозница каде што во рамките на 4.коло од Регионалната боксерска лига се среќаваат со истоимената екипа. По подготовките на репрезентативците во Турција, во Пинк Пантер се надеваат на добар резултат, со мало...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Се договара конкретна дата за третиот меч Фјури-Вајалдер, можна опција е 19 декември

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија (ВБЦ) Тајсон Фјури може да се соочи со Американецот Дионтеј Вајлдер по трет пат во декември годинава,...

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано...

Шабан Трстена на насловната страница на Јапонската боречка федерација

Јапонската боречка федерација на својата веб-страница ја постваила сликата на олмпискиот шамион Шабан Трстена кој во 1984 година во Лос Анџелес го освои златниот...

Мајк Тајсон наполни 54 години, боречката заедница го затрупа со честитки

На 30 јуни 1966 година е роден еден од најголемите и најпопуларните боксери во историјата, Мајк Тајсон. Додека се подготвува за враќање во рингот и...

Џон Џонс: Можам да го победам Нгану! (ВИДЕО)

Не постои начин да се одрекува дека Френсис Нгану е еден од најсраотните борци. Сепак, шампионот во полутешка категорија Џон Џонс ја знае тајната...