Пинк Пантер – Славија: Спектакл на отворена сцена, дебитира Јасин Лама

Успешно помина мерњето на боксерите на Пинк Пантер и Славија од Бања Лука за вечерашниот во Штип со почеток во 19 часот.   Да потсетиме дека вечерва боксерите ќе настапат на нова локација и тоа на отворено, односно пред зградата...

Пинк Пантер го очекува тешка борба со Металац од Ваљево во Штип

Утре во Штип на спектакуларен начин ќе заврши настапот во оваа сезона на Пинк Пантер во Регионалната бокс лига (РБЛ) со Металац од Ваљево, Србија. „Ќе бидеме задоволни и со нерешен резултат, бидејќи гостинската екипа е многу поискусна и со...

Регионалната лига прераснува во Лига на државите од екс-Југославија?!

  Утре во Белград ќе се одржи состанок на Регионалната бокс лига со претставниците и на националните федерации од поранешна Југославија. Боксерската федерација на Македонија (БФМ) ќе ја претставува потпретседателот Благој Донев. На оваа средба ќе учествува и Илија Младеновски како...

Гоце Јанески светла точка во заслужениот пораз на Пинк Пантер од Радник (ФОТО)

Во есенскиот дел од Регионлната боксерска лига Пинк Пантер прв пат се бореше пред домашната публика со екипата на Радник од Бјелина и тоа со неколку засилувања: Алмир Нуришов, Душан Стојановиќ и Петар Петровиќ. Радник сосема заслужено победи и...

На Пинк Пантер му избега нерешениот резултат против Лозница, Сесвете славешe во дербито со...

  Пинк Пантер беше на прагот на изненадување против Лозница во Штип во рамките на Регионлната бокс лига да извлече нерешен резултат со екипата која такува на шампионската титула. Во дербито на колото Сесвете славеше против Радник со 10-6. Оваа средба...

Муаремовски и Нуришов во Регионалниот тим за мечот со Италија

Во изборот на селекторот Алмедин Фетаховиќ за Регионалниот тим за мечот против Италија се најдоа и двајца македонски боксери, Алмир Нуришов (-56 кг) и Денис Муаремовски (-60 кг) и тренерот Ристе Грбев. Нуришов и Муаремовски настапуваат за Пинк Пантер во...

РБЛ: Пинк Пантер засилен со Душан Стојановиќ го пречекува Радник од Бјелина

Екипата на Пинк Пантер во сабота ги продолжува натпреварите во Регионалната бокс лига (РБЛ) во есенското продолжение против една од најдобрите екипи во Лигата, Радник од Бјелина. Средбата почнува во 18 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип. „Во деветото...

Пинк Пантер се збогува со пораз од Металац во Регионалната бокс лига (ФОТО)

Во последното коло од Регионалната бокс лига Пинк Пантер загуби со 0-16 против Металац од Ваљево. Од осум борби се одржаа пет. Штипските боксери само во најлесните категории пружија отпор, во другите, штипјани или немаа боксери, или се предаваа. Александар...

Лозница е првиот шампион на Регионалната бокс лига (ВИДЕО)

Боксерскиот клуб Лозница е првиот шампион на Регионалната бокс лига. Лозница синоќа на домашен терен во дерби мечот на сезоната ја совлада екипата Сесвете од Загреб со 10-6 пред двеилјадната публика. Лозница се изедначи со Радник од Бјелина во бодови...

Мујо Бајровиќ: Без Регионалната лига немаме шанси за успех, посебно на ОИ во Токио...

Леѓендарниот боксер на поранешна Југославија и сегашен генерален секретар на Регионалната боксерска лига (РБЛ), Мујо Бајровиќ, е во Скопје за да го следи „Златниот гонг“ на кој ќе настапат многу боксери кои настапуваат во Лигата. Според она што беше прикажано...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...