Црвена ѕвезда е шампион во Регионалната бокс лига (ФОТО)

Црвена ѕвезда ја освои шамопионската титула во Регионалната бокс лига откако во финалето славеше против Лозница со 16-6. Црвена Ѕвезда уште пред почетокот на...

Црвена ѕвезда во предност пред финалето со Лозница; Витезови: Срамот се претвори во циркус

Црвена ѕвезда и Лозница вечерва во Скопје ќе ги одмерат силите во финалето на Регионалната бокс лига за шампион со почетокот во 20 часот...

Црвена ѕвезда е втор финалист во РБЛ

Црвена ѕвезда салвеше рутинирано против Железничар во второто полуфинале на Регионалната бокс лига 18-4 и обезбеди финале против Лозница. Финалето на Плејоф Фајнал е закажано...

Лозница е првиот финалист во Регионалната бокс лига (ФОТО)

Меч како што може да се посака меѓу Лозница и Витезови во полуфиналето на Регионалната бокс лига кој го реши последната борба и тоа...

Полуфинале на РБЛ, Црвена ѕвезда фаворит за титулата

Денес на програмата на Регионалната бокс лига се полуфиналните борби меѓу Лозница и Витезови со почеток во 17 часот и Црвена ѕвезда и Железничар...

Финалето на Регионалната бокс лига закажано за четврток на плоштадот во Скопје

Финалето на Регионалната бокс лига е помесетно за четврток, бидејќи за петок е најевно дека ќе врне дожд во Скопје. Во главниот град на Македонија...

Скопје деновиве центар на боксот во регионот – се одржува Плејоф Фајнал фор на...

Деновиве во Скопје ќе се одржи завршницата Регионалната бокс лига - Плејоф Фајнал фор, односно полуфиналните борби и финалето. Полуфиналните средби Лозница-Витезови и Црвена ѕвезда-Железничар...

Витезови Загреб загубија од Црвена Ѕвезда – Скопје во јуни е домаќин на финалниот...

Натпреварот од 6. коло од Регионалната бокс лига помеѓу Витезови Загреб и белградска Црвена ѕвезда се одржа во загрепскиот боксерски центар на Саемот, пишува...

Цубалевски и Симевска судеа на мечот Железничар-Лозница во РБЛ

Македонските судии Стефан Цубалевски и Радмила Симевска синоќа го судеа мечот меѓу Железничар и Лозница во рамките на Регионалната боксерска лига, а во кој...

Лозница пресилна за Вардар, славеше 18-2 во РБЛ (ВИДЕО)

Вардар синоќа загуби на гостувањето кај Лозница во рамките на 5.коло на Регионалната боксерска лига.  Екипата на Лозница славеше со 18-2 и со оваа...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...