13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:35

Најава за пресметката на Ковалев и Ворд (ВИДЕО)

Крајот на годината ќе биде многу возбудлив за љубителите на боксот. Кулминацијата на годината ќе се случи на 19 ноември во Лас Вегас на средбата...

Мани Пакијао стана херој во игра (ВИДЕО)

Боксерската легенда Мани Пакијао се стекна со своја видео игра. Таа се вика „Борбена гордост: Сагата Мани Пакијао“, следејќи го патот на филипинската ѕвезда до...

Кличко: Колку е повжештена атмосферата во Манчестер толку е подобро

Владимир Кличко (64-4, 53 КО) вели дека е многу мотивиран за новата борба со Тајсон Фјури (25-0, 18 КО). Тоа што борбата не се одржува...

Поветкин: Јас сум во шок! Ништо не сум употребувал и не сум примал

Рускиот боксер Александар Поветкин изјави дека не употребувал забранети препарати и е чист пред антидопинг организациите. Денеска стана јасно дека борбата на Поветкин со Американецот...

Гого Славески: Мое е да имам атрактивен стил и да победувам, другото ќе дојде...

„Противникот не беше за потценување. Очекував сосема поинаква борба. Беше доста искусен и имаше доста добро движење (бегање) што не ми даваше шанса да...

Рој Џонс во август се враќа во рингот

По тешкиот пораз со нокаут од Енцо Макаринели во Москва во декември минатата година, повторно се слушнаа повици дека е време Рој Џонс да...

Џошуа го сака победникот од мечот Вајлдер-Ортиз

Ентони Џошуа е подготвен да се бори со победникот од мечот меѓу шампионот на ВБЦ Дионтеј Вајлдер и Луис Ортиз. На 28 октомври Џошуа би...

Мејведер: Конор е ѓаволски добар борец

Иако го нарече „кучка“, Флојд Мејвдер ги призна импресивните вештини и сила кои ги поседува Конор Мек Грегор. „Ова е бокс меч, тој е проклето...

Џејкобс пет пати го уриваше Мора, следи Головкин (ВИДЕО)

Пред една година, Даниел Џејкобс и Серхио Мора направија возбудлива борба од која како победник во втората рунда излезе Џејкобс, откако неговиот противник го...

Олимпискиот шампион Тишченко ја забележа четвртата профи победа (ВИДЕО)

Евгени Тишченко (4-0, 2 КО) во Екатеринбург го боксираше четвртиот професионален меч. 27-годишниот светски аматерски шампион, двократниот европски шампион и олимписки победник во тешка категорија...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...