19 C
Skopje
27/02/2021 | 17:34

Се е подготвено за мечот на деценијата!

Mечот на деценијата, во кој ќе се сретнат Мани Пакијао и Флојд Мејведер во борбата за светската титула во велтер категоријата, организаторите потврдија дека...

Головкин го споредуваат со Мајк Тајсон!

Светскиот боксерски шампион во средна категорија, Генадиј Головкин, според многумина,  во моментов е најдобар паунд-фор-паунд боксер на светот. Неговиот промотор отиде чекор понатаму, споредувајќи...

Фјури-Кличко во 2015 година!

Тајсон Фјури од Англија ќе има можност да се бори со Владимир Кличко во 2015 година. Ова стана јасно откако протекоа информации од Светската...

Хавиер Мендоса го нокаутираше Фуентес

Шампионот на Mеѓународната боксерска федерација (ИБФ) во категорија лесно-мува Хавиер Мендоза (Мексико) го ​​нокаутира поранешниот кандидат за светската круна Маурисио Фуентес. Појасот не беше...

Бригс тврди: Ќе се борам со Кличко, кога и каде ќе видиме!

Се чини дека желбата на Шенон Бриг да ги вкрсти ракавиците со Владимир Кличко ќе се оствари. Или американскиот ветеран повторно нешто смислил… Бригс...

Мејведер и Пакијао пред договор: Познати градот и месецот за митскиот меч!?

Според познати американски медиуми, кои, наводно, имаат инсајдерски информации, преговорите меѓу двајцата најголеми боксери Флојд Мејведер Јуниор и Мани Пакијао - напредуваат во позитивна...

Арапите ги повлекоа 120-те милиони долари за мечот Мејведер-Пакијао! (ВИДЕО)

Конзорциумот од арапски инвеститори ја повлече импресивната понуда од 120 милиони долари за организирање на долгоочекуваниот дуел помеѓу Флојд Мејведер (САД) и Мани Пакијао...

Пакијао: Без проблеми и на 2 мај може да се борам со Мејведер! (ВИДЕО)

Филипинскиот боксер Мани Пакијао изјави дека за него не е проблем да се победи Американецот Флојд Мејведер во мај, ако тој го побара за...

На Кличко може да му одземат еден појас!

Покрај златниот медал кој го освоив на Балканското Првенство оваа година,исто на балканските првенства имам освоено три злата од 2011 до 2013 во екипно-ката...

Дон Кинг: Мечот Стиворн и Вајлдер е покана за целиот свет

Познатиот боксeрски промотор, Дон Кинг, најави дека наскоро, повторно, ќе настапи времето на Америка во супертешка категорија . „Борбата меѓу Стиворн и Вајлдер ќе се...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...