6 C
Skopje
17/04/2021 | 07:46

Бобан Илиоски во одлично бокс издание, еден судија навиваше (ФОТО)

Бобан Илиоски прикажа многу добра борба против многу поискусниот боксер Григор Саруханјан од Бугарија во неговиот втор професионален меч во четири рунди, но загуби...

Конечно потпишан догворот за спектаклот Џошуа-Фјури за два меча

Боксерските прваци Ентони Џошуа и Тајсон Фјури потпишаа договор за обединување на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ВБЦ. Џошуа е сопственик на титулите...

Мајк Тајсон: Мечот со Фјури може да биде катастрофа за Џошуа

Легендарниот Мајк Тајсон уште еднаш ја коментираше претстојната супер борба меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури. Железниот Мајк е на мислење дека ударите на...

Избран нокаутот на годината во боксот (ВИДЕО)

Ударот на Александар Поветкин, кој му донесе победа во петтата рунда над Дилиeн Вајт, е прогласен за „Нокаут на годината“ од „Boxing Scene“. Дуелот...

Мајк Тајсон раскажа за единствената затворска борба

Легендарниот боксер и поранешен светски шампион во тешка категорија Мајк Тајсон раскажа за единствениот случај кога се борел во затвор. Железниот Мајк не прецизира во...

Дионтеј Вајлдер: Ќе се пензионирам, ако Фјури ме нокаутира во две рунди

Шампионот во тешка категорија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер не верува дека Тајсон Фјури ќе си ги исполни...

Тајсон Фјури најави нова борба за 28 септември

Поранешниот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури изјави дека годинава пак ќе се бори на 28 септември....

Рој Џонс Јуниор: Се враќам во рингот, лудост е да се одбие Мајк Тајсон!...

Поранешниот светски боксерски шампион во дури пет тежински категории Рој Џонс Јуниор потврди дека тој е можниoт противниk на легендарниот Мајк Тајсон. „Да вистина е,...

Фјури за средбата со Џошуа: Се е во моја корист

Тајсон Фјури, светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, верува дека не може да биде поразен во рингот, дури и во судир со Ентони...

Мајк Тајсон е страшен и во ММА кафезот (ВИДЕО)

Мајк Тајсон повторно го сврте вниманието кон себе, овој пат во кафез за ММА. Легендата на боксот спарираше во октагон за време на еден од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...