Тајсон „откачи“: Моето его се крева, ќе се борам со кој било!

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Железен Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди. Се започна тивко, но...

Мајк Тајсон е брз и бесен, на 53 години е брз како Брус Ли...

Поранешниот светски првак Мајк Тајсон е се поблиску  до враќање во рингот. Тајсон тренира напорно, но засега нема потврда дека со сигурност се враќа во рингот. На социјалната платформа „Веибо“, Тајсон за фановите од Кина ја демонстрираше својата брзина на...

Пулев му порача на Џоуша: Или бори се или предај ја титулата!

Кубрат Пулев не се повлекува од борбата со Ентони Џошуа и му порачува на светскиот првак „или бори се или предај ја титулата“. Бугарскиот боксер кој е задолжителен предизвикувач за Џошуа во битка за титулата во тешка категорија одговара...

Третата борба на Фјури и Вајлдер нема да се одржи во САД или Велика...

Боб Арум се надева дека третата борба меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во ноември или декември. Британскиот копромотор смета дека во моментов се мали шансите новиот меч за титулата во тешка категорија на ВБЦ да се...

Тајсон Фјури: Постигнав повеќе од секој друг активен боксер во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури вети дека ќе доминира како што доминираше Владимир Кличко. Фјури ги шокираше сите откако во 2015 година со одлука на судиите го победи Кличко во 2015 година. Ова беше прв пораз за...

Тајсон покажа неговото тело на 53 години (ФОТО)

Eден од најдобрите боксери во историјата Мајк Тајсон деновиве е во центарот на вниманието на светската јавност. Тајсонпо повеќе од десет години повторно започна активно да тренира и со објавите на социјалните мрежи покажа дека брзината не го напуштила. Иако...

Мајк Тајсон со секој потег заработува пари

Мајк Тајсон им даде шанса на фановите да му се придружат на еден од тренинзите. Железниот Мајк неодамна го најави своето враќање во боксот. Тој ќе има серија ревијални натпревари за добротворни цели, а во рингот веројатно ќе го гледаме...

Усик и Ломаченко ги прогласија за предавници на Украина

Активист за човекови права и поранешен политички затвореник Мирослав Маринович, основач на украинската Хелсиншка група, го изрази своето мислење за скандалозната состојба околу Александар Усик, кој глуми во руски филм за Православието. Откако се појави видеото, имаше дури и...

Мајк Тајсон раскажа за единствената затворска борба

Легендарниот боксер и поранешен светски шампион во тешка категорија Мајк Тајсон раскажа за единствениот случај кога се борел во затвор. Железниот Мајк не прецизира во кој од неговите три престои зад решетките се случило тоа. Тајсон беше затворен прво три...

Конор Мек Грегор му се закани на Флојд Мејведер

Поранешниот светски шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор, му се закани на Флојд Мејведер. Ирецот најави дека реваншот со Богаташот, кој ја заврши кариерата со 50 последователни победи во боксерскиот ринг, е неизбежен. Тој го направи тоа со коментар на...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...