5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:21

Македонскиот профи боксер Гого Славески почна да тренира по операцијата на раката (ФОТО)

Горјан-Гого Славески почна со тренинзи по операцијата на раката. Гого има две професионални победи во САД, каде што тренира и настапува, а пред третата Боксерската...

Валуев за Џошуа-Пулев: Разврската ќе се случи во петата или шестата рунда

Николај Валуев даде интересна прогноза за мечот за светските титули во тешка категорија. Поранешниот светски шампион во тешка категорија очекува мечот да заврши во...

Славески извојува нова победа во Германија

Горјан Гого Славески вчера во Германија ја извојува осмата професионална победа на Фајт најт настанот, така неговиот биланс сега е 8-2. Славески вчера славеше со...

Борбата на Илиоски можно е да се прогласи за нерешена по жалбата на нашиот...

Таборот на нашиот боксер Бобан Илиоски поденсе жлаба на одлуката победата да му биде доделена бугарскиот боксер Григор Саруханјан на денешниот меч во Софија. Илиоски...

Флојд Мејведер е шворц, прокоцкал се

Американскиот боксер Флојд Мејведер заедно со Мајкл Џордан и Тајгер Вудс се единствените спортисти кои во кариерата имаат заработено преку милијарда долари. Но, конторверзниот...

Џошуа: Ќе го нокаутирам Пулев меѓу 7 и 9 рунда

Ентони Џошуа, кој има 4 светски титули во тешка категорија (ВБА Супер, ВБО, ИБФ, ИБО), за ДАЗН изјави дека се чувствува сигурен и мотивиран...

Боксерка си го покажа деформираното лице по борба, прекината поради судир (ВИДЕО)

Германската боксерка Чејен „Пепер“ Хансон (23) го покажа деформираното лице по борбата со Украинката Алина Заицева (23). Германката објави фотографии од лицето пред и по...

„Атлетик“ ја објави листата со 10 најдобри боксери на денешницата, Фјури не е во...

Кој е најдобриот „паунд фор паунд“ боксер на денешницата? Одговор на ова прашање  се обиде на ни даде угледниот „Атлетик“ чии стручњаци овие денови...

Фјури призна: Еднаш Џошуа ќе ме нокаутираше

Тајсон Фјури и Ентони Џошуа, кои во моментов ги поседуваат сите појаси во тешка категорија, имаа средба пред околу 10 години. И тогаш Џошуа...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...