Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и не можев да верувам. Реков да, повеќе отколку што сакам“, рече Фјури, додавајќи: „Мислам дека тој...

Холофилд го провоцира Мајк Тајсон: Ако го предизвикам, ќе помислите дека сум насилник

Холифилд го пецна стариот ривал кого го победи двапати. Ивандер Холифилд и Мајк Тајсон ја воодушевија јавноста со своите телесни трансформации иако и двајцата се влезени во шестата деценија од животот. Челичниот Мајк дури планира да се врати во рингот...

Фјури со порака до Вајт на подолго време да заборави на борбата за појасот...

Тајсон Фјури му порача на Дилиeн Вајт да не се надева дека ќе се бори за титулата во тешка категорија во скоро време. Јамајканецот помина две години на првото место на ранг листата на предизвикувачи на Светскиот боксерски совет (ВБЦ),...

Ентони Џошуа: Тајсон Фјури е само уште еден противник (ВИДЕО)

Боксерската суперѕвездата Ентони Џошуа го коментира потенцијалниот меч со сонародникот Тајсон Фјури. Е.Џ. изјави за „ТВ Фајт хип“, дека на „Кралот на Ромите“ гледа „само како на друг ривал“. „Тука сум за да направам историја. Гладен сум за победа. На...

Тајсон: Ќе ги земам тие пари и ќе им помогнам на бездомниците и браќата...

Мајк Тајсон кажа неколку новости поврзани со враќањето. 53-годишната легенда вели дека е близу до објавување на името со кое ќе влезе во рингот на првиот од неколкуте планирани егзебициски мечеви. „Се чувствувам подобро од кога и да било во животот....

Тајсон: Фјури не знае што е нормално. И да остане подалеку од нормалното, не...

Мајк Тајсон во неколку пати повтори рече дека е почестен што Тајсон Фјури е именуван по него. „Кралот на Ромите“ успешно се врати во рингот, откако по победата над Владимир Кличко во ноември 2015 година кога за прв пат стана...

Фјури останува фокусиран: Ако Вајлдер ме нокаутира, тогаш нема борба со Џошуа

Тајсон Фјури не сака премногу да размислува за борба за неоспорен светски шампион во тешка категорија со Ентони Џошуа. 31-годишниот Британец е свесен дека прво мора за прв пат да го брани појасот на ВБЦ во третата пресметка со Дионтеј...

Вајт: Го рушев Фјури неколку пати на спаринг и затоа не брза да се...

Дилиeн Вајт (27-1, 18 КО) подолго време е фрустриран од фактот дека не може да се бори за светската титула во тешка категорија. Помина две години на прво место на предизвикувач на ВБЦ, а потоа со победата против Оскар Ривас...

Џошуа е фокусиран само на средбата со Пулев

Целиот фокус на Ентони Џошуа се уште е насочен за борба со Кубрат Пулев на британско тло. Ова го изјави промоторот на светскиот шампион на три од четирите боксерски федерации Еди Херн за Скај спорт. „Мечот ќе се одржи најрано...

Холифилд за мечот со Тајсон тренира со Владимир Кличко (ВИДЕО)

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд тренира со Владимир Кличко од што објави и видео. https://twitter.com/holyfield/status/1263619727513006080?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1263619727513006080%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fdribling.mk%2Fboks%2Fvideo-the-real-deal-trenira-so-klichko-za-mechot-protiv-tajson%2F Ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер. Сите средства од...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...