19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:46

Виктор Постол го шокираше Матис (ВИДЕО)

Лукас Матис (37-4, 34 КО) излезе на рингот во Карсон, Калифорнија, против Виктор Постол (28-0, 12 КО) како фаворит за освојување на испразнетата титула...

Џошуа го сака победникот од мечот Вајлдер-Ортиз

Ентони Џошуа е подготвен да се бори со победникот од мечот меѓу шампионот на ВБЦ Дионтеј Вајлдер и Луис Ортиз. На 28 октомври Џошуа би...

Вајлдер му ги понуди гарантирани 50 милиони долари на Ентони Џошуа!

Светскиот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер (40-0, 39 KO) испратил понуда до шампионот на ВБА (супер), ВБО, ИБФ и ИБО, Ентони...

Џарел Милер славеше со прекин против Мариуш Вах (ВИДЕО)

Џарел Милер (20-0-1, 18 КО) ја постигна најголема победа во кариерата. Бруклинскиот тешкаш со прекин во 9-тата рунда во Јуниондејл го порази издржливиот и постојано...

Кола удри и усмрти боксерска легенда

Боксот загуби еден од неговите најголеми шампиони. Полицискиот оддел на Вирџинија Бич потврди дека Пернел Витакер, кој...

Шенон Бригс славеше со нокаут во Лондон на сомнителен меч (ВИДЕО)

Ветеранот Шенон Бригс многу лесно излезе на крај со Емилио Езекиел Зарате, нокаутирајќи го помалку познатиот противник во првата рунда за 140 секунди. Ова...

Газдата на ВБЦ: Фјури е следниот противник на Вајлдер!

Претседателот на Светскиот боксерски совет (ВБЦ) Маурицио Сулејман потврди дека следниот меч на Дионтеј Вајлдер најверојатно ќе биде против Тајсон Фјури. Веќе неколку недели...

Џошуа прогнозира победа на Фјури во мечот со Вајлдер

Ентони Џошуа предвидува победа на Тајсон Фјури против Дионтеј Вајлдер. Реваншот и официјално договорен за 22 февруари...

Артур Шпилка го победи Мариуш Вах во Полска во контроврезна борба (ВИДЕО)

Во дуелот за спасување на кариерите Артур Шпилка (22-3, 15 КО) го победи Мариуш Вах (33-4, 17 КО) со поделена судиска одлука во 10...

Вајт и Поветкин повторно во рингот во ноември

Дилиен Вајт ќе се обиде да му се реваншира на Александар Поветкин во ноември. Ова го соопшти менаџерот на Британцот - Еди Херн, кој...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...