20 C
Skopje
27/02/2021 | 16:08

Бобан Илиоски го нокаутира Сумарац во втората рунда (ФОТО)

Бобан Илиоски имаше професионално деби во боксерскиот ринг само како што може да се посака, извојува победа со прекин во втората рунда над Лука...

Македонските и стручњаците од регионот предност му даваат на Џошуа

Во пресрет на вечерашниот меч за светските титули во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и Кубрат Пулев го слушнавме мислењето на нашите и стручњаците...

И Мејвдер се подигрува со Мек Грегор

Поранешниот светски шампион во бокс, Флојд Мејведер, ја критикуваше суперѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, кој загуби со нокаут од Дастин Порие. Во август...

Џошуа го нокаутира Пулев и на спектакуларен начин ги одбрани светските титули (ВИДЕО)

Ентони Џошуа во деветата рунда го нокаутира предизвикувачот Ентони Џошуа и ги одбрани титулите светски првак на ИБФ, ИБО, ВБА и се доближи до...

Официјално: Неправдата е исправена, мечот на Бобан Илиоски прогалсен за нерешен!

Организитарот на профи бокс мечот меѓу нашиот Бобан Илиоски и Григор Саруханјан од Бугарија борбата ја прогласија за нерешена откако беше поднесена жалба на...

Конор и Мејведер преговараат за реванш од милијарда долари

Флојд Мејведер и Конор Мек Грегор се во тајни преговори за реванш од 1 милијарда долари. Тие се сретнаа во 2017 година во Лас Вегас,...

Пулев бил заразен со коронавирусот

Набргу по поразот од Ентони Џошуа, Кубрат Пулев откри тајна што ја чуваше за време на неговиот тренинг камп за борбата со шампионот -...

Гого Славески поради повреда не се бореше, но беше во хуманитарна акција за Илија...

Нашиот боксер Горјан-Гого Славески денеска требаше да го има третиот професионален меч во САД, но Боксерската комисија му забрани настап поради повредата на раката. „Ги...

Усик се испречува за епскиот дуел меѓу Џошуа и Фјури

Претседателот на ВБО федерацијата, Пако Валкарсел, стои меѓу очекувањата на љубиутелите на боксот, промоторите Еди Херн и Боб Арум, за обединувчкиот меч во тешка...

Македонскиот профи боксер Гого Славески почна да тренира по операцијата на раката (ФОТО)

Горјан-Гого Славески почна со тренинзи по операцијата на раката. Гого има две професионални победи во САД, каде што тренира и настапува, а пред третата Боксерската...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...