Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Усик: Не е лесно да се победи Џошуа

Шампионот на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Александар Усик (19-0) е уверен дека реваншот со Ентони Џошуа (26-2) нема да биде полесен...

Џошуа: Мајк Тајсон ни беше испратен од небото

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Ентони Џошуа (26-2) се восхитува на легендата Мајк Тајсон (50-6). Нема сомнение дека Тајсон е...

Хрговиќ порача: Жанг е опасен само неколку рунди, а јас сите 12

Судирот меѓу Украинецот Aлександр Усик и Британецот Ентони Џошуа за титулите во тешка категорија на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО е предводник на...

Дилиен Вајт му порача на Џошуа дека треба да биде агресивен против Усик

Во април британскиот боксер Дилиен Вајт доби шанса да се бори против шампионот на ВБЦ, Тајсон Фјури. „Џипси Кинг“ се покажа како главна пречка...

Усик во очи на реваншот против Џошуа: Мотивиран сум од борците кои се борат...

Александр Усик во сабота ги брани шампионските појас на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во тешка категорија против Ентони Џошуа. Боксерскиот спектакл ќе се...

Тајсон Фјури го советува Џошуа како да го победи Усик (ВИДЕО)

Иако Фјури нема да присуствува на претстојната борба, тој јасно стави до знаење дека ќе ја следи акцијата, па дури и понуди совети на...

Менаџерот на Усик истакнува: Александар изгледа како киборг

Непоразениот Александар Усик во сабота за првпат ги брани титулите во тешка категорија на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во реваншот против Ентони...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....