Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија поради неговото ромско потекло. Фјури, кој го носи прекарот Џипси Кинг, е дел од етничката група...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија замина со 50 победи. Совршената статистика, 50 борби и ниту еден пораз биле доволни за уредниците...

Мејведер ќе го плати погребот на Џорџ Флојд (ФОТО/ВИДЕО)

Флојд Мејведер понуди да ги плати сите погребни трошоци за Џорџ Флојд, кој беше убиен од полицијата во Минеаполис. Немири и протести избувнаа низ САД по убиството на невооружениот Афроамериканец, како и мирни демонстрации против полициската бруталност. Немирите во Албукерк, Ново...

Џошуа: Не би влегол во ринг со Тајсон, тој е легенда и сите….

Ентони Џошуа си го врати појасот во реваншот со Мексиканецот Енди Руиз и успеа да се рехабилитира од неверојатниот шок кој ја потресе цела боксерска јавност, но во исчекување на толку посакуваниот и фамозен дуел со Тајсон Фјури, Британецот...

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој месец во Лондон, но настанот е одложено поради ситуацијата со коронавирусот, а сè уште не...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт, а битката меѓу нив ќе се одржи на крајот на годината. Еди верува дека битката меѓу...

Фјури: Прв пат кога ќе го погодам Џошуа повторно ќе заигра во рингот како...

Боксерскиот свет веќе некое време се надева дека ќе го добие неприкосновениот светски шампион во тешка категорија, прв по Ленокс Луис. Во моментов, појасите на најголемите федерации ги држат Британците Тајсон Фјури и Ентони Џошуа. Постојат планови за нивен дуел следната...

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните четири години. Стоте најплатени спортисти остварија вкупна заработувачка од 3,6 милијарди долари, што претставува намалување од...

Пет години бега од мене, но во ринг има да го понижам како малиот...

Тајсон Фјури тврди дека Ентони Џошуа пет години бега од борба со него. Двајцата британски боксери се сопственици на сите појаси во тешка категорија. Четири се кај Џошуа, додека еден има Фјури (ВБЦ), а веќе на големо се зборува...

Тајсон ја откри тајната на својата нова младост – скапоцен третман

Снимката која што неодамна беше објавена, а на која 53-годишниот Мајк Тајсон тренира и најавува дека се враќа во рингот, па дури и во хуманитарни цели ги фасцинираше сите ширум светот. Челичниот Мајк и во 50-те години е во врвна...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Јуниорката Мила Рељиќ петта на Светската таеквондо ранг листа

Успешните настапи на меѓународната сцена на младата и талентирана македонска таеквондиска Мила Рељиќ и донесоа висок пласман на Светската таеквондо ранг листа, таа е...

Флојд Мејведер даде 88.500 долари за погребот на Џорџ Флојд

Легендарниот шампион во боксот Флојд Мејведер честопати беше критикуван за начинот на кој ги троши парите. Сепак, трагичната приказна на Xорџ Флојд очигледно го...

Боксерот кој го пензионира Мајк Тајсон работи како дрвосечач

Кевин МекБрајд во 2005 година го прати во пензија легендарниот Мајк Тајсон. Ирскиот боксер го совлада Тајсон на 11 јуни 2005 година со прекин во...

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...