19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:27

Кличко е најдобар градоначалник во Европа!

Поранешниот светски шампион во бокс во супертешка категорија, Виталиј Кличко, е избран за најдобар и демократски градоначалник на Стариот континент. Престижната награда, по името на...

Бронзен медал за Мицевски на Шампионатот на Италија!

  Македонецот Димитар Мицевски (+ 91 кг) го освои бронзениот медал на Првенството на Италија во бокс. Во полуфиналето 20 годишниот Мицевски беше поразен од Италијанец,...

Хоја: Амир Хан-Кел Брук пред 100 000 гледачи на Вембли! (ВИДЕО)

Претседателот на компанијата „Голден бој промушнс“, Оскар де ла Хоја смета дека борбата на Кел Брук може да биде резервна опција за Амир Хан,...

Флојд Мејведер сведок на убиство и самоубиство!

Порталot TMZ.com објави дека еден од најпознатите боксери на денешницата, Флојд Мејведер, бил сведок на убиство и самоубиство. TMZ вели дека Мејведер ја користел видео...

Бремер го нокаутира Глажевски за 43 секунди!

Шампионот на Светската боксерска асоцијација (ВБА) во лесно- тешка категорија Јирген Бремер од Германија на импресивен начин ја одбрани титула. Тој го нокаутира предизвикувачот...

Мики Рурк се согласи на борба со новинарот за 1 милион долари

Холивудскиот актер Мики Рурк се согласи да има бокс меч со 60 годишниот руски новинар од Челјабинск, Владимир Филичкин, но за да излезе таа...

Шенон Бригс: Јас сум најсилниот по Мухамед Али!

Поранешниот светски боксерски шампион, Шенон Бригс, уште еднаш го повика Владимир Кличко да се соочи со него во рингот. Бригс ги покажа резултатите од анкетата...

Вадимир Кличко стана татко!

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија во верзиите WBA / WBO / IBF, Владимир Кличко, стана татко. Невечаната сопруга на Кличко, Хајден Пенетир,...

Насим Хамед и Ридик Боу во Куќата на славните!

Поранешните светски шампиони Насим Хамед (Англија), Реј Мансини (САД) и Ридик Боу (САД) се најновите членови на Куќата на славните во бокс. Официјално, тие ќе...

Ентони Џошуа: Сакам да се борам со Дејвид Хеј!

Англискиот боксер во тешка категорија, Ентони Џошуа, го истакна својот нареден предизвик. Олимпискиот шампион од Лондон во супертешка категорија го мерка поранешниот носител на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...