19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:23

Поветкин и Вајт ќе се борат во Гибралтар

Реваншот меѓу Александар Поветкин и Дилиен Вајт ќе се одржи во Гибралтар. Промоторот Еди Херн ја објави егзотичната дестинација за судирот на 27 март. „Понекогаш...

Македонија со тројца финалисти, а Аземи кандидат за трофејот на Младинската Златна ракавица

Македонската репрезенатција вечерва ќе настапи со тројца репрезентативци во финалето на Младинската Златна ракавица во Белград. За златниот медал и трофејот ќе се борат...

Максим Новоселов го нокаутира 190 кг тешкиот Гигант (ВИДЕО)

Европскиот шампион во самбо, Максим Новоселов, дебитираше во боксот со успех. Искусниот ветеран се натпреваруваше со Денис „ПАПА ГИГАНТ“ Вилданов, кој имаше 190 кг...

Аземи е во финалето на Младинската Златна ракавица (ВИДЕО)

Во жестока тешкашка пресметка Ардијан Аземи избори финале на Меѓународниот боксерски турнир Младинска Златна ракавица во Белград. Аземи го совлада српскиот боксер Релја Стојковиќ. Финалето е...

Откриено колку тежи сметката на Џошуа

Ентони Џошуа го зголемил богатство за повеќе од 100 милиони долари за 12 месеци, откриваат британските медиуми. Весникот „Сан“ доби документи од боксерската компанија „Спарта...

Фјури и понатаму е број 1, а Џошуа го мина Вајлдер на ранг-листата кај...

Ентони Џошуа се искачи на второто место на ранг-листата на авторитетниот боксерски сајт - boxrec.com во најтешката категорија. По обновувањето и светскиот шампион на ВБА...

Владимир Кличко се врати во кампот на Холифилд (ФОТО)

Ивандер Холифилд се пофали на социјалните мрежи дека друга легенда во тешка категорија - Владимир Кличко - се врати во салата за да го...

Аземи стартуваше моќно на Младинската Златана ракавица, Ѓоргокески убедлив

Нашиот тешкаш Ардијан Аземи беше уверлив во првиот настап славејќи со ТКО во првата рунда против репрезентативецот на Босна и Херцеговина Делиан Земаниќ. Со...

Кај Вучиќ договорена Регионалната клупска лига во бокс

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Претседателството прими висока делегација на боксот, по повод основањето на Регионалната клупска лига во бокс и организацијата...

Зауерланд подготвува средба Хрговиќ-Баколе

Нисе Зауерланд, кој е ко-промотор на Филип Хрговиќ, се обидува да договори судир меѓу неговиот боксер и Конгоанецот, Мартин Баколе. „Сакаме Хрговиќ да направи уште...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...