1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:59

Мики Рурк се согласи на борба со новинарот за 1 милион долари

Холивудскиот актер Мики Рурк се согласи да има бокс меч со 60 годишниот руски новинар од Челјабинск, Владимир Филичкин, но за да излезе таа...

Вадимир Кличко стана татко!

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија во верзиите WBA / WBO / IBF, Владимир Кличко, стана татко. Невечаната сопруга на Кличко, Хајден Пенетир,...

Насим Хамед и Ридик Боу во Куќата на славните!

Поранешните светски шампиони Насим Хамед (Англија), Реј Мансини (САД) и Ридик Боу (САД) се најновите членови на Куќата на славните во бокс. Официјално, тие ќе...

Путин ќе го венча Мики Рурк!

Легендарниот холивудски актер и поранешен професионален боксер, Мики Рурк, е подготвен да се ожени и по трети пат. Негова невеста ќе стане долгогодишната девојка...

Грозна вистина: Рурк победил психички болен бездомник во договорен меч (ВИДЕО)

Една од најголемите боксерски вести минатата недела беше враќањето на 62 годишниот Мики Рурк на боксерскиот ринг. Актерот, кој пред да започне да снима...

Спецови за мечот на Мики Рурк: Вратете ги парите на луѓето! (ВИДЕО)

„Не сум бев таму, но ако бев, сигурно ќе бев бесен од тој спектакл. Ќе сакав да ми ги вратат парите“, напиша Мајк Питерс...

Кличко се разделува со бремената свршеница!

Владимир Кличко е пред разделба со својата бремена свршеница Хајден Пенетир, пишува американското списание ОК!Магазин.  Според магазинот, боксерската ѕвезда во тешка категорија и актерката имале...

Струмичанецот Мицевски растура во Италија!

Димитар Мицевски (19) од Струмица, кој живее во Италија, е шампион на Сверна Италија, а наскоро ќе се бори и за титулата шампион на...

По две години страдање почина боксер од Сингапур

Боксерот Шахрил Салим од Сингапур почина поради сериозно оштетување на мозокот, откако пред две години колабира за време на тренингот. Салим имаше 23 години,...

Кличко: Сакав да станам спортист!

Светскиот боксерски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, објави слика кога бил многу млад, на која се гледа дека штотуку почнал да се занимава...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...