6 C
Skopje
19/04/2021 | 06:21

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

Кличко и Луис по 15 години повторно ги делеа светлата на сцената (ВИДЕО)

Петнаесет години по битката за титулата светски шампион во тешка категорија Ленокс Луис и Витали Кличко ги поделија светлата на сцената на конвенцијата на...

Хравтски боксер почина од тумор

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска во бокс и поранешен хрватски вицешампион во тешка категорија Иван Андрашиќ ја загуби битката со ракот. Лекарите го откриле туморот...

Џошуа се сликаше со Роналдо (ФОТО)

Светскиот шампион во бокс на ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО, Ентони Џошуа се сретна со напаѓачот на Јувентус и петкратен освојувач на „Златната топка“,...

Иранскиот Хулк потпиша за БКФЦ и ќе боксира со голи раце

Сајад Гариби, кој пошироко е познат како „Ирански Хулк“ потпиша договор со БКФЦ/BKFC и ќе боксира со...

Грозна вистина: Рурк победил психички болен бездомник во договорен меч (ВИДЕО)

Една од најголемите боксерски вести минатата недела беше враќањето на 62 годишниот Мики Рурк на боксерскиот ринг. Актерот, кој пред да започне да снима...

Лаила Али: Мене ниту една жена не може да победи, па ниту Ронда Русеј!

Екипа на TM7 Спортс ја искористи можноста да ја праша Лаила Али  за „мечот на векот“, но исто така и за Ронда Русеј. Особено...

Сесвете ја покажа силината, а Гоце Јанески раскошниот талент, како и Муаремовски (ФОТО)

Екипата на Сесвете ја оправда улогата на фаворит против Пинк Пантер и славеше со 12-4 во рамките на третото коло на Регионалната боксерска лига...

Почина поранешниот светски шампион во бокс Кертис Кокс

Поранешниот светски боксерски шампион во полусредна категорија, Кeртис Кокс, почина на 82-годишна возраст на крајот на минатата недела. Ова го соопшти Ирвин Спаркс, деловен...

Мерење Пинк Пантер – Сесвете: Грбев се надева на добри борби, Шољиќ на победа...

Мерењето на боксерите за вечерашната средба на Пинк Пантер и Сесвете во рамките на третото коло на Регионалната боксерска лига помина во најдобар ред....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...