11 C
Skopje
23/04/2021 | 01:00

Македонија со двајца финалсити 3. Јуниорски куп на нациите

Ајхан Озмен  и Адирја Аземи обезебедија финале на на 3.Јуниорски национален куп во Врбас-Србија.

Мате Парлов против Фримен на денешен ден пред 45 години во Скопје (ВИДЕО)

На денешен ден (22 ноември 1975 година) пред 45 години еден од најпознатите југословенски и светски боксерски великани на 20. век Мате Парлов боксираше...

Чурлиновски: Арсим Етеми загуби од домашен боксер со помош на судиите (ФОТО)

Арсим Етеми (-81 кг) прикажа добра борба на Меѓународниот Гран при турнир „Словенске Коњице“ во Словенија, но сепак загуби во полуфиналето од домашниот боксер...

Роберто Дуранд е отпуштен од болница (ВИДЕО)

Иконата на светскиот и панамскиот бокс - Роберто Дуранд, е отпуштен од болницата каде што беше хоспитализиран минатата недела. Неколкукратниот светски шампион беше позитивен на...

Иранскиот Хулк потпиша за БКФЦ и ќе боксира со голи раце

Сајад Гариби, кој пошироко е познат како „Ирански Хулк“ потпиша договор со БКФЦ/BKFC и ќе боксира со...

Мате Парлов: Не можам да бидам националист, јас сум светски првак!

„Да- како можам јас да бидам националист ако сум свестки првак? Многумина не го разбираат тоа. Ниту биле ниту државни правци, а често ниту...

Џастин Бибер и Флојд Мејведер на одмор во Бора Бора (ВИДЕО)

Канадската поп ѕвезда, Џастин Бибер, стана помошник во најавата за повлекување од боксот на Флојд Мејведер. Тинејџерот отиде на гости кај боксерот во Бора...

Руските боксери ќе ја бојкотираат Олимпијадата во Токио

Руските боксери се со намера да ги бојкотираат Олимписките игри во Токио доколку не им биде дозволено...

Еден месец затвор за ирски бокс тренер – одржал тренинг во шумата

Ирски суд осуди боксерски тренер на еден месец затвор откако беше фатен како води тренинг со 15 спортисти во шумата. Нед Доерти (30) беше обвинет...

Светското првенство во бокс 2023 година во Ташкент-Узбекистан

Светското првенство во бокс за мажи во 2023 година ќе се одржи во главниот град на Узбекистан, Ташкент, соопшти денеска Меѓународната боксерска федерација (АИБА)....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Мејведер и Пол договориле меч? Веќе се знае и датумот

Еден од најдобрите боксери во историјата на боксот, Флојд Мејведер Јуниор е подготвен да влезе во рингот против Логан Пол. Нивниот егзибициски меч беше...

Адидас ја продоложи соработката со еден од најдобрите светски каратисти

Петкратниот светски шампион во карате Рафаел Агаев (36) ја продолжи соработката со реномираниот производител на спортска опрема „Адидас“. Азербејџанецот е еден од најдобрите каратисти...

Поранешниот УФЦ-ов борец со нокаут стигна до третата победа во ОНЕ (ВИДЕО)

Бразилскиот ММА борец Џон Линекер (34-9) го победи Американецот Трој Вортен (7-2) со нокаут во првата рунда на ОНЕ на ТНТ 3 во Сингапур....

Чимаев: Јас сум Тајсон и Мухамед Али во ММА

Ѕвездата во подем на УФЦ, Хамзат Чимаев е подготвен да се врати во кафезот. Борз веќе се опорави од Ковид-19 и едвај чека да...

Конор Мек Грегор: Пориер е лесна работа на УФЦ 264

Конор Мек Грегор смета дека Дастин Порие е лесна работа. Тие на УФЦ 264 на 10 јули во Лас Вегас ќе имаат трилогија. Нивната...

Пориер и Пакијао ќе градат 32 куќи за бездомници во Уганда

Поранешниот шампион на УФЦ, Дастин Пориер и легендата на боксот, Мани Пакијао, ги здружуваат силите во заедничката кауза. Двајцата ќе издвојат по 50.000 долари...

Лукас Браун нокаутиран во првата рунда по враќањето во рингот (ВИДЕО)

Разочарувачки. Ова е најдобриот начин да се опише враќањето во рингнот на поранешниот светски шампион во тешка категорија на ВБА - Лукас Браун. 42-годишниот ветеран беше...