20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:43

Бронза за Јасин Лама на Балканското првенство во бокс

Арсим Етеми не се пласира во финалето на Балканското првенство во бокс за сениори во Загреб и го совои бронзениот медал. Лама загуби со судиска...

Лама ќе се бори за финале на Балканското првенство, Етеми поразен од Умеровиќ

Арсим Етеми е совладан од понадмоќниот Матеј Умеровиќ од Хрватска на Балканското првенство во бокс за сениори во Загреб. Арсим загуби со 0-5. Утре од...

Македонија не е меѓу 11 земји кои освоија норма на Светските олимписки квалификации во...

Единаесет земји освоија олимписки норми во слободен стил борење на последниот турнир, што им даде шанса да се пласираат на најголемиот спортски форум на...

Некогашниот голгетер Торес стана боксер (ВИДЕО)

Фернандо Торес покажа дека е во одлична форма откако пред две години се прости од професионалниот фудбал. Спортот остана дел од животот на Торес, за...

Мејведер ја исфрли свршеницата, му смета да тренира – била премногу скеси

Легендарниот американски боксер Флојд Мејведер ја исфрли свршеницата Ана Монро од вилата во Лас Вегас за да може подобро да подготви за борбата против...

Мајк Тајсон си ја отвора душата во новиот документарен серијал (ВИДЕО)

Мајк Тајсон е едно од најозборуваните и најпрепознатливите лица во светот. Тешко дека постои некој љубител на спортот, па дури и некој случаен кој...

Пејџ ван Зант ги израдува приврзаниците со жешки фотографии (ФОТО)

Натпреварувачката во БКФЦ, Пејџ ван Зант, повторно ги разбуди страстите на своите следбеници на социјалните мрежи. 27-годишниот Американка објави неколку жешки фотографии и покажа...

Во Пула откриен споменик на легендарниот боксер Мате Парлов

Во понеделникот на Гијардини во центарот на Пула беше откриен споменик на легендарниот боксер и голем спортист Мате Парлов. Автор на споменикот е познатата загрепска...

Порторикански олимписки боксер ја дрогирал и убил бремената љубовница

Порториканскиот боксер Феликс Вердехо е обвинет за киднапирање и брутално убиство на неговата бремена љубовница Кишл Марлен Родригез Ортиз. Поранешниот олимпиец вчера и се предал...

Убавиците Пејџ ван Зант и Рејчел Остович ќе се пресметаат со голи раце

Поранешната УФЦ борачка Рејчел Остович ја продолжи кариерата во Bare Knuckle Fighting шампионатот. Остович беше отпуштена од УФЦ во декември минатата година, но ќе продолжи...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...