4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:08

Пејџ ван Зант и Бритни Харт се поткачија на мерењето (ВИДЕО)

Мерењето се одржа пред настанот BKFC Knucklemania, што ќе се одржи во САД за неколку часа. Поранешната ѕвезда на УФЦ, Пејџ ванЗант, ќе дебитира...

Ван Зант пред дебито во БКФЦ: Се чував, а повредите ве прават попривлечни

Поранешнaтa натпреварувачка на УФЦ, Пејџ ванЗант, не е загрижена за крвавиот спорт „бокс без раквици“. 26-годишната девојка, која треба да дебитира на 5-ти февруари...

Мани Пакијао: Мек Грегор го потцени Пориер

Мани Пакијао, кој е еден од најголемите во историјата на боксот, реши да го коментира појасот на Конор Мек Грегор. Ѕвездата на УФЦ минатиот...

Европските олимписки боксерски квалификации нема да се одржат во Лондон

Европските олимписки квалификации за Олимписките игри во Токио, кои требаше да се одражат во април во Лондон, се преместени од Велика Британија. Ова е најновата...

Обесен е голем боксерски шампион во Иран (ФОТО)

Шокантна вест ни доаѓа од Иран, каде е обесен тиесетгодишниот боксерскиот шампион и тренер – Али Мутаири. Поради ова, се огласија и Обединетите нации,...

Пејџ ван Зант добро се поти пред дебитантската борба во БКФЦ (ВИДЕО)

Поранешната натпреварувачка во сламка категорија во УФЦ, Пејџ ван Зант напорно тренира пред нејзината деби-борба за БКФЦ. Првата борба со голи раце ќе ја...

Боксот пред исклучување од листата на спортови за Олимпијадата 2024 во Париз

Вчера, претседателот на Специјалниот мониторинг комитет на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), Ненад Лаловиќ (Србија), упати писмо до претседателот на АИБА, Умар Кремлев (Руска Федерација-претседател...

Мајк Тајсон со голема донаторска кампања во борбата против Ковид-19

Легендарниот Мајк Тајсон започнува жестока кампања против коронавирусот. „Железниот Мајк“ ќе собира донации во специјална организација на која фанови ќе и испраќаат пари. За возврат,...

Полска е домаќин на Севсткото првенство за јуниори

Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА) го потврди домаќинот на овогодинешното Светско првенство во бокс за јуниори и јуниорки, Полска. Настанот требаше да се одржи во ноември...

Кличко и Усик се искапија во ледените води за Водици (ВИДЕО)

Легендата на боксот Витали Кличко и сегашната ѕвезда Александар Усик се нурнаа во ледените води. Украинците го прославија Водици. Поранешниот шампион во тешка категорија и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...