6 C
Skopje
19/04/2021 | 05:59

Јасин Лама незадоволен од одлуката на судиите на Балканското првенство

За жал, нашиот најдобар боксер во оваа година Јасин Лама (-63 кг) е поразен од Романецот Георге...

Боксерот Давид Ѓоргоќески постави балкански рекорд во склекови (ВИДЕО)

Давид Ѓоргоќески со само 17 години направи потег кој многумина ги остави без зборови, односно направи 2604 склека за само 60 минути, што е...

„Наоми седи на ВЦ-то, нозете раширени, а Мајк ја пумпа како животно“!

Светски познатиот модел, Наоми Кембел, била меѓу жените во животот на легендата на боксот, Мајк Тајсон. Ова го откри агентот и близок пријател на...

Татко му на Фјури е подготвен да загине во меч со Мајк Тајсон

Таткото на Тајсон Фјури, Џон, сака да се бори против Мајк Тајсон. Неодамна, легендарниот боксер изјави дека тренира и дека сака да се бори во...

Кличко и Луис по 15 години повторно ги делеа светлата на сцената (ВИДЕО)

Петнаесет години по битката за титулата светски шампион во тешка категорија Ленокс Луис и Витали Кличко ги поделија светлата на сцената на конвенцијата на...

Мејведер против јутјубер

Флојд Мејведер договорил кам-бек во рингот, а ќе се бори против јутјуберот Логан Пол. Последната борба на Мејведер беше пред три години кога го...

На денешен ден пред 30 години Мајк Тајсон стана најмладиот светски првак во тешка...

На денешен ден пред точно 30 години во Лас Вегас, Мајк Тајсон, стана најмладиот боксерски шампион во тешка категорија. Иако имаше само 20 години и...

Џејмс Тони: Мајка ми ме сопре да не му ја откинам главата на Доналд...

Легендарниот американски боксер, Џејмс Тони, изјави за тоа како речиси го победил актуелниот американски претседател Доналд Трамп. Поранешниот светски шампион за „Бокингсен“ раскажа љубопитна приказна...

Шефот на АИБА решава за скандалозните судии во Рио

Претседателот на Меѓународната боксерска олимписка асоцијација (АИБА) Чин-Куо Ву о понеделникот ќе решава за судбината петмината судии кои беа отстранети од олимпискиот турнир во...

Европските квалификации за Игрите во Токио ќе се одржат од 4 до 8 јуни

Европските квалификации во бокс за Олимписките игри во Токио продолжуваат од 4 до 8 јуни, а местото на одржување ќе биде одредено на 1...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...