11 C
Skopje
23/04/2021 | 00:31

Пред 53 години на денешен ден Мухамед Али кажа НЕ на убивањето во Виетанам

Мухамед Али, еден од најдобрите боскери на сите времиња, стана уште поголем херој кога одби да учествува во војната против Витенам. Стана херој кај...

Петар Арсовски прв на „Рударска ракавица“ во Алексинац, Марио Ефремов втор

Петар Арсовски е освојувач на златниот медал на Меѓународната ревија „Рударска ракавица“ во Алексинац – Србија. Арсовски кој тренира и се натпреварува за Локомотив од...

40 години од незаборавниот трилер Мухамед Али-Џо Фрејзер (ВИДЕО)

  Светот на спортот никогаш нема да го заборави 1 октомври 1975 година, кога трилерот во Манила, Филипини, кога без здив остави над 700 милиони...

Ќерката на Флојд Мејведер уапсена за физички напад?

Ијана „Јаја“ Мејведер, 19-годишната ќерка на боксерската легенда Флојд Мејведер Јуниор е уапсена во Хјустон откако во расправија нападнала со нож една жена поради...

Трансформација на славниот актер за улогата на Мајк Тајсон: Луѓето ќе ме прогонуваат на...

Американскиот актер Џејми Фокс доби шанса да го игра легендарниот боксер Мајк Тајсон во новиот филм посветен на него. 52-годишниот актер сподели некои фотографии...

Русија ќе ги плати сите долгови за боксот да остане на Олимписките игри

Генералниот секретар на Руската боксерска федерација понуди да ги врати долговите на Светската боксерска федерација за да го задржи боксот под покровителство на АИБА...

Во сообраќајна несреќа загина новиот Мухамед Али

Еден од најтелентираните боксери во светот, Мохамед Хашин загина во сообраќајна несреќа. Момчето кое беше споредувано со големиот Муахамед Али го загуби животот откако...

Тројца македонски боксери во полуфиналето на „Трофеј Подогорица“

Вчера македонските бокс репрезентативци забележаа една победа и два порази на Меѓународниот турнир за јуниори „Трофеј Подогорица“ во Црна Гора. Хурмет Јонузи (-75 кг) забележа...

Мики Рурк ослабел 15 килограми заради боксерскиот меч

Познатиот холивудски актер, Мики Рурк, ослабел 15 килограми за боксерскиот меч во Москва. Овој петок тој ќе има меч во пет рунди со 29 годишниот...

Тајсон го фатил Бред Пит со жена му во кревет: Ме молеше да не...

Мајк Тајсон откри како го фатил Бред Пит во спалната со тогашната негова сопруга актерката Робин Гивенс. Тоа се случило во време кога Мајк се...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Мејведер и Пол договориле меч? Веќе се знае и датумот

Еден од најдобрите боксери во историјата на боксот, Флојд Мејведер Јуниор е подготвен да влезе во рингот против Логан Пол. Нивниот егзибициски меч беше...

Адидас ја продоложи соработката со еден од најдобрите светски каратисти

Петкратниот светски шампион во карате Рафаел Агаев (36) ја продолжи соработката со реномираниот производител на спортска опрема „Адидас“. Азербејџанецот е еден од најдобрите каратисти...

Поранешниот УФЦ-ов борец со нокаут стигна до третата победа во ОНЕ (ВИДЕО)

Бразилскиот ММА борец Џон Линекер (34-9) го победи Американецот Трој Вортен (7-2) со нокаут во првата рунда на ОНЕ на ТНТ 3 во Сингапур....

Чимаев: Јас сум Тајсон и Мухамед Али во ММА

Ѕвездата во подем на УФЦ, Хамзат Чимаев е подготвен да се врати во кафезот. Борз веќе се опорави од Ковид-19 и едвај чека да...

Конор Мек Грегор: Пориер е лесна работа на УФЦ 264

Конор Мек Грегор смета дека Дастин Порие е лесна работа. Тие на УФЦ 264 на 10 јули во Лас Вегас ќе имаат трилогија. Нивната...

Пориер и Пакијао ќе градат 32 куќи за бездомници во Уганда

Поранешниот шампион на УФЦ, Дастин Пориер и легендата на боксот, Мани Пакијао, ги здружуваат силите во заедничката кауза. Двајцата ќе издвојат по 50.000 долари...

Лукас Браун нокаутиран во првата рунда по враќањето во рингот (ВИДЕО)

Разочарувачки. Ова е најдобриот начин да се опише враќањето во рингнот на поранешниот светски шампион во тешка категорија на ВБА - Лукас Браун. 42-годишниот ветеран беше...