0 C
Skopje
03/03/2021 | 08:51

Откажани светските квалификации за боксерскиот турнир на Олимписките игри во Токио

Конечните светски квалификации за боксерскиот турнир на Олимписките игри во Токио се откажани. Последните кавлификации за место на Игрите требаше да се одржат во јуни...

Хравтски боксер почина од тумор

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска во бокс и поранешен хрватски вицешампион во тешка категорија Иван Андрашиќ ја загуби битката со ракот. Лекарите го откриле туморот...

Кошаркарската легенда вложува во боречкиот спорт: Тоа е иднината

Четирикратниот шампион во НБА-лигата Шекил О’Нил покажа желба да инвестира дел од своите пари во Бокс со голи раце/ Bare Knuckle Fighting Championship (БКФЦ)....

Атрактивната Ван Зант отвори страница за возрасни и ги објави првите фотографии

Пејџ ван Зант попушти под притисокот на фановите. Популарната ММА воинка, која ја следат скоро три милиони луѓе на Инстаграм, ја отвори страницата PaigeFanZant.com, според...

Пејџ ван Зант заработила 400.000 долари од борбата во БКФЦ

Пејџ ван Зант тврди дека заработила 400.000 долари од нејзината деби борба во БКФЦ 16. Таа го предводеше настанот на организацијата, која се борат...

Крвава војна меѓу две жени во БКФЦ (ВИДЕО)

Тејлор Стeрлинг и Хариса Сигал ја отворија синоќешната Накелманија, најголемиот настан до сега во BKFC (Bare Knuckle Fighting Championship). Нивната борба беше вистинска гладијаторска крвничка...

Пејџ ван Зант поразена во дебито за БКФЦ

На настанот БКФЦ 16 во Флорида во главната борба поранешната натпреварувачка на УФЦ, Пејџ ван Зант дебитираше во бокс со голи раце против Брит...

Пејџ ван Зант и Бритни Харт се поткачија на мерењето (ВИДЕО)

Мерењето се одржа пред настанот BKFC Knucklemania, што ќе се одржи во САД за неколку часа. Поранешната ѕвезда на УФЦ, Пејџ ванЗант, ќе дебитира...

Ван Зант пред дебито во БКФЦ: Се чував, а повредите ве прават попривлечни

Поранешнaтa натпреварувачка на УФЦ, Пејџ ванЗант, не е загрижена за крвавиот спорт „бокс без раквици“. 26-годишната девојка, која треба да дебитира на 5-ти февруари...

Мани Пакијао: Мек Грегор го потцени Пориер

Мани Пакијао, кој е еден од најголемите во историјата на боксот, реши да го коментира појасот на Конор Мек Грегор. Ѕвездата на УФЦ минатиот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...