20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:18

Шампионот Џермејн Тејлор го носат во лудница! (ВИДЕО)

Шампионот на Меѓународната боксерска федерација (ИБФ), Џермејн Тејлор, може да заврши во лудница. За тоа се изјаснија неговите адвокати. Според правниците, тој мора да...

Мајк Тајсон глуми во серија која го следи неговиот живот како одгледувач на марихуана

Мајк Тајсон работи на хумористична серија која го следи неговиот живот како одгледувач на канабис и претприемач. Њујорк пост објави дека прудукцијата веќе почнала. Име на...

Холифилд: ММА не му го презема местото на боксот

Единствениот четирикратен светски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд (44-10-2-1 НЦ, 29 КО) минатиот викенд беше примен во Меѓународната боксерска куќа на славата. 54-годишниот Американец...

Мухамед Али повторно е пренесен во болница

Легендарниот боксер, Мухамед Али е префрлен во болница, откако семејството не успеало да го разбуди цели 24 часа. Али (74) се опоравува во неговата куќа...

Тајсон не сака трета борба со Холифилд

Мајк Тајсон ја одби борбата со Ивандер Холифилд, која требаше да се одржи на 29 мај на „Хард рок стадионот“ во Мајами, објави тимот...

Холифилд: Браќата Кличко го убија натпреварувачкиот дух (ВИДЕО)

Легендата на професионалниот бокс, Ивандер Холфилд, рече дека стиловите на браќата Владимир и Виталиј Кличко го уништиле интересот за тешаката категорија. „Судиите требаше да ги...

Вајт до Тајсон: Имаш 53 години, те молам не!

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, го моли поранешниот шампион во бокс во тешка категорија Мајк Тајсон да не се враќа во рингот. „Железниот Мајк“неодамна објави...

Хорхе Бариос пуштен од затвор

Поранешниот светски шампион во бокс, Хорхе Бариос - Хиена (Аргентина), е пуштен од затвор, откако одлежа 27 месеци во затвор. Уште малку од својата казна...

„Дедо Мраз“ Шенон Бригс делеше поклони на децата

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Шенон Бригс, пристигна со противпожарно возило од 1925 година, за да подели пакетчиња на децата во сверниот дел...

Умар Кремлев избран за претеседател на АИБА

Генералниот секретар на Руската боксерска федерација Умар Кремлев е избран за претседател на Аматерската меѓународна боксерска асоцијација (АИБА). Гласањето се одржа денска на конгресот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...