20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:21

Пакијао демантира дека ќе се кандидира за претседател на Филипини

Шампионот на Светската боксерска асоцијација (ВБА), Мани Пакијао, ги демантираше вестите дека има намера да се кандидира за претседател на Филипини на изборите во...

Фреди Роуч: Ме повикаа да го тренирам Конор Мек Грегор

Славниот боксерски тренер, Фреди Роуч, вели дека добил покана да го тренира Конор Мек Грегор. Последниве денови кружи приказна за можниот бокс меч помеѓу Флојд...

Болно: Мејведер со количка пренесува вреќи со пари (ВИДЕО)

И додека преговара со Конор Мек Грегор за боксерскиот супер меч кој би требало да се одржи оваа есен, Флојд Мејведер не запира со...

Дејвид Хеј побара рицарско звање за Мухамед Али

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Дејвид Хеј побара легендата Мухамед Али да биде удостоен со рицарско звање за време на посетата...

На руски боксер му е одземен олимпискиот медал од Рио

Арбитражниот суд одлучи да и ги одземе медалите на рускиот боксер и романскиот кревач на тегови освоени на Олимписките игри во Рио де Жанеиро...

Втора победа на Гоце Јанески во поразот на Пинк Пантер од Радник (ФОТО)

БК Пинк Пантер е поразен во второто коло на Регионалната бокс лига од Радник од Бјелина (БиХ) со 12-4. Гоце Јанески забележа уште една победа...

„Управување со предизвиците“ од Владимир Кличко и Штефани Билен – лекциите на шампионот

Тој е спортска икона. Тој е жива легенда во светот на боксот. Тој е олимписки и светски шампион, има бројни рекорди и има само...

Голема понуда за Мек Грегор да се бори со голи раце

Bare Knuckle Fighting Championship, односно Бокс организацијата со голи раце подготвува сериозна понуда за ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор. Ќе му понудат многу...

Еден месец затвор за ирски бокс тренер – одржал тренинг во шумата

Ирски суд осуди боксерски тренер на еден месец затвор откако беше фатен како води тренинг со 15 спортисти во шумата. Нед Доерти (30) беше обвинет...

Мејведер и Пакијао ги згазија Меси, Роналдо и Фетел по зарботувачката!

Флојд Мејведер „од мечот на векот“ заработи 250 милиони долари, покажаа пресметките од дуелот кој се одржа на 2 мај. Додека неговиот противник, Мани Пакијао,заработи...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...