20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:08

И Мани Пакијао сака да се бори со Мек Грегор, има само еден услов

На листата на борци кои би сакале да се борат со шампионот на УФЦ, Конор Мек Грегор, се вклучи и легендарниот филипински боксер и...

Сонен: Мејведер е банкротиран, зашто е глупак и не е многу бистар!

Боксерската ѕвезда Флојд Мејведер повторно ќе се врати во рингот, тврди ММА-борецот Каел Сонен, дополнувајќи дека сето тоа е затоа што боксерот практично –...

Јасин Лама во финалето на „Влазнија 2018“ во Скадар

Македонскиот бокс репрезентативец Јасин Лама (-60 кг) ќе се бори во финалето на силниот Меѓународен турнир „Влазнија 2018“ во Скадар, Албанија, кој е во...

Регионалната лига продолжува на 13 мај, Пинк Пантер оди на победи со Лозница и...

Вчера во Ваљево-Србија, се одржа состанок на Управниот одбор на Регионалната лига во бокс по некои недоразбирања што настанаа во пресрет на 4.коло. „Се помина...

Мејведер го поздрави последниот успех на Мек Грегор

Мејведер и Мак Грегор боксираа во 2017 година. Конор успеа да стигне до 10 крунда со еден од најпознатите доминантни и одлични бомбардери на...

Џејми Фокс како Мајк Тајсон во новата мини серија

Се подготвува мини серија инспирирана од животот на Мајк Тајсон, а главната улога ќе му припадне на познатиот актер Џејми Фокс, пишува „Холивуд репортер“. Мини...

Наметката на Кличко од мечот со Џошуа продадена за 215.000 долари

Боксерската наметка на двократниот светски шампион во супер тешка категорија, Владимир Кличко, со која тој излезе на рингот за мечот против Ентони Џошуа беше...

Дана Вајт за Мек Грегор-Мејведер: Продолжуваме, но може и да се откажам

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, потврди дека преговорите за бокс мечот меѓу Флојд Мејведер и Конор Мек Грегор продолжуваат. Вајт се пожали дека Генади Головкин...

Џошуа се сликаше со Роналдо (ФОТО)

Светскиот шампион во бокс на ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО, Ентони Џошуа се сретна со напаѓачот на Јувентус и петкратен освојувач на „Златната топка“,...

Мејведер му понуди на Мек Грегор 15 милиони долари за борба (ВИДЕО)

Флојд Мејведер отворено призна дека Конор Мек Грегор е првото име за 50-тата борба во професионалната боксерска кариера. Поранешниот најдобар боксер на светот не се...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...