16 C
Skopje
14/05/2021 | 22:17

Тајсон се фати за микрофонот и со песна му се закани на познат рапер...

За сите вас кои можеби досега не дознавте, ќе повториме дека во март годинава треба да бидеме сведоци на бокс меч меѓу два хип-хоп...

Тренинг со Витали Кличко за 5.000 евра

Тренингот со легендарниот боксер во тешка категорија Витали Кличко стигна до импресивна цена од 5.000 евра. Интересно, предлогот беше ставен на добротворна аукција. Аукцијата започна...

Мајк Тајсон: Ако учестував на првото издание на УФЦ, ќе изгубев

Едно од најголемите имиња во светот на спортот - Мајк Тајсон, за новинарите изјави дека и покрај славата како уникатен нокаутер, тој немало да...

Флојд за противникот: Тој е млад, брз и гладен – немам трпение (ВИДЕО)

Легендарниот боксер Флојд Мејведер изненадувачки изјави дека повторно ќе се качи на рингот. Овој пат тоа ќе е во организацијата Ризин каде ќе се...

Адријан Аземи се палсира во финалето на „Емил Жечев“ (ВИДЕО)

Ардијан Аземи (+80 кг) ќе се бори за златниот медал на силниот Меѓународен боксерски турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија, откако во полуфиналето го...

Илхан и Ајхан Озмен се пласираа во полуфиналето на Јуниорскиот национален куп во Врбас

Македонските боксери извојуваа победи на 3.Јуниорски национален куп во Врбас-Србија. Во четвртфиналето Ајхан...

Русин сака да биде шеф на светскиот бокс

Русинот Умар Кремљов официјално ја објави својата желба да ја предводи скандалозната Меѓународна боксерска асоцијација (АИБА). Во...

Џошуа или Мареј е суперѕвезда на британскиот спорт?

Светскиот шампион на Меѓународната боксерска федерација (ИБФ) и на Светската боксерска асоцијација (ВБА), Ентони Џошуа, англиските медиуми го прогалсија за новата суперѕвезда на британскиот...

Ретки снимки од тренинг на Роки Марчијано (ВИДЕО)

Иако Флојд Мејведер е со импресивен рекорд од 49 победи и 0 порази во историјата има еден боксер кој го постигнал тоа многу пред...

Демиров во финалето на Младинска златна ракавица, Зулали и Јонузов поразени

Емет Зулали (-63 кг) и Хурмет Јонузов (-75 кг) се поразени во првите борби на Меѓународниот боксери турнир на „Младинска златната ракавица“ во Сомбор,...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Масовен настап на кик бокс репрезентацијата на Европскиот куп „Србија опен“

Македонските кик бокс клубови сплотени во македонска репрезентација масовно ќе земат учество и на Европскиот куп „Србија опен“ во Белград во текот на викендот. Македонската...

Арсовски: Очекувам медали на Европското првенство во Пореч, имавме добри подготовки

Македонската карате репрезентација утре во Дојран ги завршува подготовките за Европското карате првенство за сениори од 19 до 23 мај во Пореч, Хрватска, а...

Меч за титулата како загревање за враќањето на Бадр Хари

Испразнетата титула во лесна категорија на Глори ќе биде потсавена на борбената карта на претстојниот настан на најелитната организација за кик бокс во Европа. Мароканецот...

Дан Харди сака борба со Ник Дијаз по правилата на Прајд во Ризин

Дан Харди е подготвен да се врати во ММА и повика на борба со Ник Дијаз. Дан не се борел скоро 9 години, но...

Дионтеј Вајлдер: Сакам да си ја вратам титулата со крв

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер тренира со полна пареа. 35-годишниот Американец си ја поврати мотивацијата и сподели видео на социјалните...

Чимаев му се фали на Кадиров дека ќе го растури Хабиб

Непоразената чеченска ѕвезда Хамзат Чимаев успеа брзо да му влезе под кожа на Рамзан Кадиров. Борз планираше да се повлече од ММА поради здравствени...

ММА борец осуден на 8 години затвор

Познатиот руски ММА борец Дмитриј Сосновски е осуден на 8,5 години затвор за учество во група за киднапирање. Во 2019 година, 31-годишниот спортист и...