5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:35

Марко Мартињак ја одбрани светската титула во бокс со голи раце (ВИДЕО)

  Марко Мартињак во О2 арената во Лондон, по втор пат ја одбрани титулата БКБ bareknuckle бокс во крузер категорија, односно во борба без ракавици. Хрватот...

Тајсон: Прочукав на 500 милиони долари!

Еден од легендарните поранешни светски шампиони во тешка категорија на професионалниот бокс - Мајк Тајсон, призна дека потрошил над 500 милиони долари во животот....

Предизвикувачот за светската титула уапсен поради врските со руската мафија

Полицијата и судството се вмешаа во борбата за титулата во средна категорија. Англичанецот Били Џо Сандерс требаше на 8 јули во Лондон да ја брани...

Боксерите ги добија противниците на Европските игри, денеска е свеченото отворање

Македонските боксери ги добија противниците на вторите Европски игри во Минск – Белорусија. Јасин Љама ќе се...

Петар Арсовски со прекин славеше против Вук Вукотиќ во Лазаревац (ФОТО)

Петар Арсовски е победник во дуелот со Вук Вукотиќ од Црна Гора на Меѓународниот боксерески  турнир „Љуба...

Дана Вајт: Не го отпишувајте реваншот меѓу Мек Грегор и Мејведер

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, не ја затвора вратата за реванш меѓу ѕвездата на ММА Конор Мек Грегор и непобедениот боксер Флојд Мејведер. „Никогаш не...

Непобедениот олимписки шампион Ла Круз нокаутиран во Германија (ВИДЕО)

Во германскиот град Хале заврши традиционалниот боксерски турнир „Хеми куп“. Големото изненадување се случи во финалето на категоријата до 81 килограм. Олимпискиот победник и четирикратен светски...

Јутјубер не знае кај му е главата откако рече дека ќе го победи Мајк...

Познатиот јутубер Џеј Џеј Олатунџи (КСИ) е предмет на сериозни критики на социјалните мрежи. 27-годишниот јутјубер одговори на прашање на пријател кој го прашал...

Владимир Кличко ќе предава менаџмент на швајцарски универзитет!

Светскиот шампион, Владимир Кличко, ќе предава менаџмент во швајцарски универзитет. Украинецот ќе одржи 18-дневен курс со предавања за студентите од Универзитетот во Сент Гален....

Трагедија во САД: Боксер од љубомора го уби најголемиот ривал зашто не можел да...

Американскиот боксер Дарел Телисме е уапсен под сомнение дека го убил Стен Станикласе, својот вечен ривал во рингот од кого редовно губел. На една забава...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...