13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:10

Руски рапери се подготвуваат за бокс меч

Руската боксерска федерација е подготвена да организира бокс меч меѓу популарните рапери Баста (Василиј Вакуленко) и Тимати (Тимур Јунусов). Умар Кремлев, кој е претседател на...

Поранешната жена на Шејн Мосли му собра 300.000 долари

Поранешната сопруга на бокс легендата Шејн Мосли (САД), Џин, побарува 300.000 долари од него по судски пат. Еден од најдобрите техничари во босот во последните...

Извонреден документарец: Се борат за Фидел – кубанското боксерско чудо (ВИДЕО)

Погледнете го извонредниот документарен филм на Би Би Си за кубанското чудо - боксот. Кога Фидел Кастро го забрани професионалниот спорт во Куба во 1962...

Мејведер го израдува синот со мерцедес од 231.000 долари (ВИДЕО)

Поранешниот професионален боксер Флојд Мејведер Јуниор продолжува со најлудо трошење пари и по завршувањето на кариерата. Само неколку дена откако објави видео како фрла банкноти...

Мајк Тајсон: Боксерите секогаш ќе заработуваат повеќе пари од ММА борците

Поранешниот шампион во тешка категорија Мајк Тајсон е голем љубител на мешани боречките вештини (ММА), но не смета дека борците во ММА ќе можат...

Во Москва е одбележан меѓународниотден на боксот со рекорд за Гинис (ВИДЕО)

Повеќе од 4.000 луѓе учествуваа на масовен отворен тренинг во главниот град на Русија, по повод Меѓународниот...

Тајсон: Не е чудно што Хитлер многу го сакаше Мусолини, тој е мојата инспирација!

Мајк Тајсон беше еден од најдобрите боксери во историјата, но надвор од рингот отсекогаш бил контроверзен. Неговите изјави и постапки секогаш креваа прашина, како...

Холифилд се враќа во рингот на 54 години за да се бори со политичар

Поранешниот светски првак во тешка категорија Ивандер Холифилд се враќа во ринг на 54-годишна возраст, и тоа против уште постар противник. Сепак, тоа нема да...

Непобедениот олимписки шампион Ла Круз нокаутиран во Германија (ВИДЕО)

Во германскиот град Хале заврши традиционалниот боксерски турнир „Хеми куп“. Големото изненадување се случи во финалето на категоријата до 81 килограм. Олимпискиот победник и четирикратен светски...

Ќаерката на Мухамед Али – Хана откри: Срцето му работеше цели 30 минути по...

Смртта на легендата Мухамед Али ја потресе светската спортска, иако претходно беше пренесено дека големата боксерска легенда се наоѓа во тешка здравствена состојба и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...