26 C
Skopje
06/05/2021 | 20:09

Боксот е добар за тебе

Боксот е добар за тебе. Без разлика дали имаш 15 или 50 години, основниот тренинг потребен за боксирање - процес што Џојс Карл Оутс го...

Босерскиот сојуз на Косово примен во ИБФ

Боксерскиот сојуз на Косово (БСК) е примен во Светската боксерска федерација (ИБФ), изјави генералниот секретар на БСК, Мехмет Богујевци, поранешниот боксерски ас на СФРЈ. „Примени...

Џошуа потврди дека е заинтересиран за ММА: Ќе го направам она што ми го...

Светскиот боксерски шампион Ентони Џошуа оваа недела се појави во популарното ТВ шоу на „Конан О'Брајан“ во кое повторно зборуваше за можноста боксерскиот ринг...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Тајсон нудел 10.000 долари за да нокаутира горило

Мајк Тајсон се здоби со светска слава во доцните 80-ти и раните 90-ти. Славниот нокаутер стана најмладиот шампион на светот во 1986 година, откако го...

Флојд Мејведер: Ќе се борам со Хабиб, но под мои услови (ВИДЕО)

Флојд Мејведер е подготвен да се соочи со непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, но само под услов тој да ги...

Мејведер му ја разубави ноќта на лице во инвалидска количка (ВИДЕО)

Флојд Мејведер, кој често  пати се фалеше и се расфрлаше со заработените пари од бокс мечевите, како и од обложувањето, се покажа во едно...

Флојд Мејведер е казнет со 767.500 долари, учествувал во светска измама

Непоразениот боксерски шампион Флојд Мејведер и Ди џеј Калед се парично казнети затоа што криеле дека се платени за промоција на криптовалути. Комисијата за хартии...

Кола удри и усмрти боксерска легенда

Боксот загуби еден од неговите најголеми шампиони. Полицискиот оддел на Вирџинија Бич потврди дека Пернел Витакер, кој...

Што тренира Наталија Рагозина-новата девојка на Владимир Путин?! (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин, има нова девојка , објавија дел од медиумите. Тоа е Наталија Рагозина (39)  во спортските кругови е позната како...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...