18 C
Skopje
06/05/2021 | 21:23

Куче боксер!

Е па, ако нема боксери ова добро куче доброволно се пријави да влезе во ринг.

Мајк Тајсон за затворските денови: Имав премногу секс, а имаше и службенички од затворот-за...

Биографијата на славниот боксер, Мајк тајсон, „Нераскажана вистина“ во себе содржи неколку контроверзии од животот. Тој објаснува дека додека бил во затвор во Индијанаполис од...

Џастин Бибер пак го предизвика Том Круз

Веќе е 2021 година, но малку е како 2019 година. Откако евентуален боксерски меч меѓу поп пејачот Џастин Бибер и холивудската суперѕвезда Том Круз пред...

Марио Ефремов од Аперкат доминантен во Лазаревац

Боксерите на Аперкат на Меѓународниот турнир „Љуба Врапче“ во Лазаревац, Србија, извојуваа по една победа и пораз. Марио...

Касиус Клеј официјално не станал Мухамед Али

Електронското издание на УСА Тудеј пишува дека легендарниот боксер Касиус Клеј, попознат како Мухамед Али, никогаш официјално не го променил своето име. Мухамед Али почина...

Мате Парлов: Не можам да бидам националист, јас сум светски првак!

„Да- како можам јас да бидам националист ако сум свестки првак? Многумина не го разбираат тоа. Ниту биле ниту државни правци, а често ниту...

Богатството на Мајк Тајсон – 9 деца, а неговата ќерка Милан е голем фан...

Мајк Тајсон е татко на 9 деца – осум од нив биолошки, а ќерката од својата втора сопруга исто така ја смета за своја...

Серафимов го победи Мејведер, ама Тони Насковски го порази Бугаринот!

Флојд Мејведер влегува во утрешниот „меч на столетието“ против Мани Пакијао со рекорд од 47 победи во професионалната кариера, но минатиот период се пишуваше...

Тајсон го фатил Бред Пит со жена му во кревет: Ме молеше да не...

Мајк Тајсон откри како го фатил Бред Пит во спалната со тогашната негова сопруга актерката Робин Гивенс. Тоа се случило во време кога Мајк се...

Дилемата на Насер и Урко – бокс или кик бокс!

Прашање е сега - бокс или кик бокс!? Поранешните спортисти, а сега успешни тренери/селектори, Насер Харуни и Дејан Митровски – Урко се сретнаа и во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...