18 C
Skopje
06/05/2021 | 21:54

Мајк Тајсон си ја отвора душата во новиот документарен серијал (ВИДЕО)

Мајк Тајсон е едно од најозборуваните и најпрепознатливите лица во светот. Тешко дека постои некој љубител на спортот, па дури и некој случаен кој...

Пејџ ван Зант ги израдува приврзаниците со жешки фотографии (ФОТО)

Натпреварувачката во БКФЦ, Пејџ ван Зант, повторно ги разбуди страстите на своите следбеници на социјалните мрежи. 27-годишниот Американка објави неколку жешки фотографии и покажа...

Во Пула откриен споменик на легендарниот боксер Мате Парлов

Во понеделникот на Гијардини во центарот на Пула беше откриен споменик на легендарниот боксер и голем спортист Мате Парлов. Автор на споменикот е познатата загрепска...

Порторикански олимписки боксер ја дрогирал и убил бремената љубовница

Порториканскиот боксер Феликс Вердехо е обвинет за киднапирање и брутално убиство на неговата бремена љубовница Кишл Марлен Родригез Ортиз. Поранешниот олимпиец вчера и се предал...

Убавиците Пејџ ван Зант и Рејчел Остович ќе се пресметаат со голи раце

Поранешната УФЦ борачка Рејчел Остович ја продолжи кариерата во Bare Knuckle Fighting шампионатот. Остович беше отпуштена од УФЦ во декември минатата година, но ќе продолжи...

Почина млад боксер на Светското првенство во Полска

Вистинска трагедија се случи на светскиот бокс откако јорданскиот спортист Рашед Ал Суасат почина по борба на младинскиот шампионат во Кјелце (Полска). 19-годишниот боксер се...

„Белградскиот победник“ без радост за македонските боксери

На Меѓународниот боксерски турнир „Белградски победник“ во Србија нашите боксери не се радуваа, сите загубија во првите борби. Арсим Етеми, Лео Јовановски, Јасин Лама се...

Пориер и Пакијао ќе градат 32 куќи за бездомници во Уганда

Поранешниот шампион на УФЦ, Дастин Пориер и легендата на боксот, Мани Пакијао, ги здружуваат силите во заедничката кауза. Двајцата ќе издвојат по 50.000 долари...

Скандалозна победа на синот на Кадиров (ВИДЕО)

Избувна невиден скандал по видеото од боксерски меч во кој учествуваше 13-годишниот син на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров - Ахмад (со црниот тим). Тој учествуваше...

БКФЦ ќе им дава пензија на своите борци

Организацијата за борби со голи раце (БКФЦ) ќе им даде пензија на своите борци. Претседателот на БКФЦ Дејвид Фелдман ги соопшти историските вести за...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...