Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс со голи раце“ на настанот во Џенезис во петокот. Бакочевиќ одлично го отвори својот настап на...

Флојд се пофали со добивката од облогот на Теофимо Лопез

Флојд Мејведер потсети на себе по победата на Теофимо Лопез над Васили Ломаченко. Легендарниот шампион со скор 50-0 се обложи на 6.500 долари за победа на Латиноамериканцот над фаворитот Лома. Неговата прогноза ја зголеми веќе големата банкарска сметка за 26.650...

Победи на Арсовски и Алиу на Националниот куп во Врбас (ВИДЕО)

Македонските млади боксери денска настапија на четвртиот јуниорски Национален куп во Врбас, Србија, и забележаа две победи и два порази. Петар Арсовски и Енес Алиу извјојуваа победи и ги освоија златните медали, додека Леонард Лима и Хади Шехаби беа поразени. Резултати: 46...

Дебито на Пејџ ван Зант во бокс без ракавици

Поранешната УФЦ натпреварувачка Пејџ ван Зант нема да дебитира во бокс без ракавици во 2020 година. Русокосата девојка потпиша со Bare Knuckle Fighting Championship на почетокот на оваа година и требаше во ноември да дебитира во рингот, но според mmafighting.com,...

Боксерот Давид Ѓоргоќески постави балкански рекорд во склекови (ВИДЕО)

Давид Ѓоргоќески со само 17 години направи потег кој многумина ги остави без зборови, односно направи 2604 склека за само 60 минути, што е нов балкански рекорд. Сигурно се прашувате каква е врската на овој рекорд со боречките спортови. Одвоговорот...

Мајк Тајсон не е задоволен од плаќањето во УФЦ

Мајк Тајсон им помогна на борците на УФЦ, критикувајќи го синџирот за платите. Боксерската икона објави дека Дана Вајт и компанијата не им плаќаат доволно добро на своите sвезди и покрај огромниот интерес за нив ширум светот. „ММА секогаш ќе има...

Александар Ристовски за златото на „Војводинска златна ракавица“ против Алмир Мемиќ од Србија

Македонскиот бокс репрезентативец Александар Ристовски (81 кг) во финалето на 38. Меѓународен турнир „Војводинска златна ракавица“ во Суботица, Србија, ќе се сретне со Алмир Мемиќ од Србија. Финалните борби се на силниот меѓународен турнир од А категорија се закажани од...

Јовановски загуби со поделена одлука на судиите, а Русинот беше надмоќен против Етеми

Репрезентативците Аарсим Етеми и Лео Јовановски ги загубија борбите на силниот Меѓународен турнир „Загреб Гранд при“ во Загреб, Хрватска. Етеми (-81 кг) со прекин (ТКО) во првата рунда од силниот Русин Разиуан Мазихов. Лео Јовановски (-75 кг) е поразен со поделена...

Погледнете го трејлерот за документарниот филм за Ленокс Луис (ВИДЕО)

„Ленокс Луис: Нераскажана приказна“ е насловот на документарниот филм, кој ќе биде промовиран на 15 октомври. Документарецот го следи животот и кариерата на еден од најуспешните светски шампиони во историјата на тешката категорија. Филмот е дело на продуцентот Чад Верди...

Мек Грегор го нокаутира Пакијао во видео игра (ВИДЕО)

Фановите на видео игрите го претставија претстојниот боксерски меч меѓу легендата Мани Пакијао и ММА ѕвездата Конор Мек Грегор. Тие го симулираа мечот со помош на Фајт најт, и изненадувачки Ирецот излезе како конечен победник. Средбата траеше 10 рунди, при...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во...

Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс...

Скандал на мерењето на Хабиб? Се случи голема, можеби10-тина милиони скапа грешка (ВИДЕО)

Многумина се оние на кои нешто им беше сомнително при официјалното мерење за УФЦ 254, а славниот нутриционист Мајк Долче е еден од оние...

Боксер се борел 5 рунди со скршена вилица (ВИДЕО)

Австралиски боксер издржа 5 рунди во рингот со брутална повреда. Бенџамин Хусеин ги шокираше навивачите и професионалците ширум светот откако остана со скршена вилица на...

Леон Едвардс и Хамзат Чимаев се договорија за борба

Леон Едвардс е бесен бидејќи пред неколку дена беше исфрлен од ранг-листата на УФЦ. Причината беше што Леон не се бореше година ипол и...