5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:23

Кармине Томазоне е првиот професионалец што настапи на Олимписките игри

Кармине Томазоне влезе во историјата. Италијанецот стана првиот професионалец кој учествува на олимпискиот турнир во бокс. Во Рио де Жанеиро 32-годишниот Италијанец победи против...

Боксот на Олимписките игри (ВИДЕО)

Боксот е дел од Летните олимписки игри од 1904 година, со исклучок на 1912 година кога поради шведскиот закон не беше дел од Игрите...

Боксер силувал две келнерки во олимпиското село

Бразилската полиција го уапси мароканскиот боксер Хасан Саада под обвинение за сексуално насилство над две локални жени кои работат како келнерки во рестораните на...

Фатен ирски боксер со допинг во Рио

Олимписките игри се уште не се почнати, а веќе имаме втор случај на натпреварувач фатен за употреба на забранети супстанци.Тоа е ирскиот боксер Мајкл...

Во Рио боксерските судии под строга контрола по обвинувањата за местење

Судиите и судиските контролори на боксерскиот турнир во Рио де Жанеиро ќе бидат подложени на сериозна контрола. Тие ќе бидат ограничени од надворешна контрола и...

СКАНДАЛ: Олимписките медалисти веќе биле наместени

Три дена пред почетокот на Летните олимписки игри во Рио изби голем скандал. Се појавија сериозни обвинувања дека натпреварите од боксерскиот турнир веќе се...

ИОК му оддаде почит на Мухамед Али

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) му оддаде почит на легендарниот боксер Мухамед Али пред почетокот на 129-тата сесија на организацијата. Во Рио де Жанеиро денеска започна...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...