5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:45

Олимпиецот Мајкл Конлан го покажа средниот прст: АИБА се еб.ни рогоносци, копилиња! (ФОТО)

Светскиот и европски шампион во бокс, Мајкл Конлан (Ирска), ја нападна меѓународната боксерска федерација АИБА по поразот во четвртфиналето на олимпискиот турнир во категоријата...

Флип Хрговиќ со нокаут се пласира во полуфиналето на Олимписките игри

Филип Хрговиќ се пласира во полуфиналето на супертешка категорија на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Европскиот шампион со прекин во втората рунда го совлада...

ОИ Рио 2016: Шампионот во тешка категорија Евегниј Тишченко исвиркан (ВИДЕО)

Новиот олимписки шампион во тешка категорија, Евгениј Тишченко, е исвиркан во Рио де Жанеиро по освојувањето на златниот медал. Публиката во салата, како и сите...

Кубанскиот боксер Перо му ја посвети победата на Фидел Кастро

Кубанскиот боксер во категоријата над 91 килограм, Лејниер Перо, победата на Олимписките игри во Рио де Жанеиро ја посвети на поранешниот државен лидер Фидел...

Хасанбој Дусматов ја освои олимписката титула до 49 кг

Азискиот шампион Хасанбој Дусматов (Узбекистан) ја освои титулата во бокс во категоријата до 49 килограми на олимпискиот турнир во Рио де Жанеиро. Дусматов (23 г.)...

Оштетениот Михаи Нистор: Французите го местат Јока за шампион преку АИБА

Многу дрско го осакатија судиите романскиот боксер Михаи Нистор, а тој ја објасни причината за тоа, односно како судиите му ја доделија победата на...

Кубанците се посрамотија на роденденот на Фидел Кастро

Две кубанските боксерски ѕвезди изненадувачки ги загубија своите мечеви на денот кога лидерската икона на островската држава Фидел Кастро го прослави својот 90 роденден. Олимпискиот...

Флојд Мејведер сакут во Рио со Кевин Дурант и Кармело Ентони (ВИДЕО)

Флојд Мејведер се појави на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во улогата на скаут. Тој го надгледуваше натпреварите од втората сеанса и бараше...

Почнаа нокаутите во Рио

Со почетокот на сериозните мечеви во супертешка категорија (+91 кг) започнаа и бруталните нокаути, кои, впрочем, и ги очекува публиката. Првиот чекор го направи Британецот...

Тони Јока во четвртфиналето, Тишченко во финалето, испадна олимписки победник, Хрговиќ стартуваше со победа

Актуелниот светски аматерски првак во тешка категорија, Тони Јока, помина во четвртфиналето на олимпискиот турнир. Во неговата прва борба во Рио со едногласна одлука на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...