Олимпиецот Мајкл Конлан го покажа средниот прст: АИБА се еб.ни рогоносци, копилиња! (ФОТО)

Светскиот и европски шампион во бокс, Мајкл Конлан (Ирска), ја нападна меѓународната боксерска федерација АИБА по поразот во четвртфиналето на олимпискиот турнир во категоријата до 56 килограми од Русинот Владимир Никитин. Конлан вели дека АИБА се е.ани рогоносци, коплиња,...

Флип Хрговиќ со нокаут се пласира во полуфиналето на Олимписките игри

Филип Хрговиќ се пласира во полуфиналето на супертешка категорија на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Европскиот шампион со прекин во втората рунда го совлада Кубанецот Леиниер Перо. Хрговиќ борбата ја отвори со напад во телото со десницата, па во главата....

ОИ Рио 2016: Шампионот во тешка категорија Евегниј Тишченко исвиркан (ВИДЕО)

Новиот олимписки шампион во тешка категорија, Евгениј Тишченко, е исвиркан во Рио де Жанеиро по освојувањето на златниот медал. Публиката во салата, како и сите што ја видоа борбата, беше јасно дека титулата олимписки победник треба да му припаднена неговиот...

Кубанскиот боксер Перо му ја посвети победата на Фидел Кастро

Кубанскиот боксер во категоријата над 91 килограм, Лејниер Перо, победата на Олимписките игри во Рио де Жанеиро ја посвети на поранешниот државен лидер Фидел Кастро, кој завчера наполни 90 години. „Сакам да му ги испратам моите поздрави на командантот. Треба...

Хасанбој Дусматов ја освои олимписката титула до 49 кг

Азискиот шампион Хасанбој Дусматов (Узбекистан) ја освои титулата во бокс во категоријата до 49 килограми на олимпискиот турнир во Рио де Жанеиро. Дусматов (23 г.) во финалето го победи Колумбиецот Јурберхен Мартинез со 3- 0. Со бронза се закитија Нико Мигел...

Оштетениот Михаи Нистор: Французите го местат Јока за шампион преку АИБА

Многу дрско го осакатија судиите романскиот боксер Михаи Нистор, а тој ја објасни причината за тоа, односно како судиите му ја доделија победата на неговиот ривал Хусеин Јашијаш (Јордан). На претставникот на Јордан двапати му броеја поради нокдаун, но, сепак,...

Кубанците се посрамотија на роденденот на Фидел Кастро

Две кубанските боксерски ѕвезди изненадувачки ги загубија своите мечеви на денот кога лидерската икона на островската држава Фидел Кастро го прослави својот 90 роденден. Олимпискиот шампион од Лондон, Рони Иглесијас, беше совлада со судиски одлука од Шахрам Гијасов (Узбекистан), иако...

Флојд Мејведер сакут во Рио со Кевин Дурант и Кармело Ентони (ВИДЕО)

Флојд Мејведер се појави на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во улогата на скаут. Тој го надгледуваше натпреварите од втората сеанса и бараше потенцијални ѕвезди со кои ќе потпише договор. Легендарниот боксер, кој се повлече минатата година, ги следеше...

Почнаа нокаутите во Рио

Со почетокот на сериозните мечеви во супертешка категорија (+91 кг) започнаа и бруталните нокаути, кои, впрочем, и ги очекува публиката. Првиот чекор го направи Британецот Џо Џојс. Тој го покачи Давилсон Мораис од Капо Верде уште во првата рунда. Средбата...

Тони Јока во четвртфиналето, Тишченко во финалето, испадна олимписки победник, Хрговиќ стартуваше со победа

Актуелниот светски аматерски првак во тешка категорија, Тони Јока, помина во четвртфиналето на олимпискиот турнир. Во неговата прва борба во Рио со едногласна одлука на судиите го победи Лорен Клејтон Јуниор од Девствените Острови. Лорен во првото коло го совлада...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...