13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:52

Флип Хрговиќ со нокаут се пласира во полуфиналето на Олимписките игри

Филип Хрговиќ се пласира во полуфиналето на супертешка категорија на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Европскиот шампион со прекин во втората рунда го совлада...

ИОК му оддаде почит на Мухамед Али

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) му оддаде почит на легендарниот боксер Мухамед Али пред почетокот на 129-тата сесија на организацијата. Во Рио де Жанеиро денеска започна...

ОИ Рио 2016: Шампионот во тешка категорија Евегниј Тишченко исвиркан (ВИДЕО)

Новиот олимписки шампион во тешка категорија, Евгениј Тишченко, е исвиркан во Рио де Жанеиро по освојувањето на златниот медал. Публиката во салата, како и сите...

Флојд Мејведер сакут во Рио со Кевин Дурант и Кармело Ентони (ВИДЕО)

Флојд Мејведер се појави на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во улогата на скаут. Тој го надгледуваше натпреварите од втората сеанса и бараше...

Намибискиот боксер обвинет за силување во Рио пуштен од притвор (ВИДЕО

Намибискиот боксер Џонас Џуниас (64 кг) беше пуштен од затворот во Рио де Жанеиро неколку часа пред неговиот втор меч на турнирот против Асан...

Тони Јока во четвртфиналето, Тишченко во финалето, испадна олимписки победник, Хрговиќ стартуваше со победа

Актуелниот светски аматерски првак во тешка категорија, Тони Јока, помина во четвртфиналето на олимпискиот турнир. Во неговата прва борба во Рио со едногласна одлука на...

СКАНДАЛ: Рускиот тренер ги нарече боксерите туристи (ВИДЕО)

Голем скандал изби во рускиот национален тим во бокс. Екипата започна многу слабо на Олимписките игри во Рио. Тројца од натпреварувачите отпаднаа уште на...

Олимпиецот Мајкл Конлан го покажа средниот прст: АИБА се еб.ни рогоносци, копилиња! (ФОТО)

Светскиот и европски шампион во бокс, Мајкл Конлан (Ирска), ја нападна меѓународната боксерска федерација АИБА по поразот во четвртфиналето на олимпискиот турнир во категоријата...

Боксер силувал две келнерки во олимпиското село

Бразилската полиција го уапси мароканскиот боксер Хасан Саада под обвинение за сексуално насилство над две локални жени кои работат како келнерки во рестораните на...

Стручниот штаб на олимпискиот тим на Русија во бокс си поднесе оставка

Целиот стручен штаб на олимпискиот тим во бокс на Русија, на чело со главниот тренер Александар Лебзјак, си поднесе оставка. Ова го објави самиот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...