13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:21

Таткото на Филип Хрговиќ му порача-за политичарите: Еби им мајката, не давај мршојадците...

Таткото на европскиот боксерски шампион и бронзен олимпиец, Филип Хрговиќ, му даде интересни совети на својот син пред настапот на Олимписките игри во Рио...

Тони Јока е најдобриот олимписки супертешкаш

Французинот Тони Јока е олимписки шампион во супер-тешка категорија, победувајќи го Џо Џојс на поени (29:28, 28:29, 30:27). во последната боксерска дисиплина во Рио Џојс...

ОИ: Кубанецот Рамирез го победи Шакур Стивенсон во финалето на бантам категорија

Кубанците Арлен Лопез во средна категорија и Робеиси Рамирез во бантам категорија ги освоија шампионските титули во боксерскиот турнир на Олимписките игри, а Британката...

Естел Мосели го освои првиот златен медал за Франција на олимпијадите

Естеле Мосели го освои првиот медал, и тоа златен, во женскиот бокс за Франција, по победата на Кинеската Џунхуа Јин во финалето во лесна...

Тони Јока подобар од Хрватот Филип Хрговиќ во полуфиналето на ОИ

Филип Хрговиќ во полуфиналето на олимпискиот турнир во тешка категорија се бореше против 24-годишниот врсник Тони Јока. На крајот, актуелниот светски шампион го победи на...

Падна „главата“ на шефот на боксерските судиите на Олимписките игри

Раководството на светската боксерска асоцијација АИБА го отстрани Извршниот директор Карим Бузид поради спорните судиски одлуки на олимпискиот турнир во Рио де Жанеиро. Бузид...

Жулио Цезар Ла Круз олимписки шампион, уште двајца Кубанци во финалето

Трикратниот светски првак Жулио Цезар Ла Круз, се закити и со олимпиското злато. 27-годишниот Кубанец во финалето полутешка категорија со едногласна одлука на судиите (29-28,...

Јелеусинов го запиша Казахстан во олимписката историја

Казахстанците се владетели на олимписката велтер категорија. На четири Олимписки игри во серија од четиримина казахстански боксери го освоија златниот медал во велтер категорија. Ова...

АИБА отстрани судии од олимпискиот турнир во бокс

Меѓународната боксерска асоцијација отстрани неименуван број судии во рингот и судии на масата од олимпискиот турнир во бокс во Рио де Жанеиро. АИБА ја...

Теди Атлас: Не сум видел покорумпирана организација од АИБА

Поранешниот тренер на Мајк Тајсон и актуелен телевизиски коментатор, Теди Атлас, избјави дека не е видел покорумпирана организација од АИБА. Тој е револтиран од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...