Тренирала фудбал од љубов, возела такси за да преживее, а вчера стана олимписка шампионка!

Вчера, на последниот дел од Олимписките игри во Токио, Британката Лоренс Прајс освои златен медал во среднотешка категорија, откако во финалето со 5-0 ја...

Спектакулраен нокаут во Токио на ОИ (ВИДЕО)

Гледачите на Олимписките игри видоа спектакуларен нокаут. Александар Хузнијак е нокаутиран Еберт Соуса во финалето на категоријата до 75 килограми на боксерскиот турнир во...

Бусеназ Сурменли ја освои првата олимписка титула за Турција во бокс

Бусеназ Сурменли и ја донесе првата олимписка титула на Турција во бокс за жени. Сурменли во финалето на категоријата до 69 килограми во Токио триумфира...

Стојка Крастева од Бугарија е олимписка шампионка во бокс

Стојка Крастева е олимписка шампионка! Бугарката со едногласна судиска одлука 5-0 (30-27, 30-27, 29-28, 30-27, 30-27) славеше над Бусе Наз Чакироглу (Турција) во мува категорија...

Ла Круз во фантастична борба го победи Гаџимагомедов и го освои вторто олимписко злато

Кубанецот Хулио Цезар Ла Круз, четирикратен светски шампион, освои златен медал на Олимпијадата во Токио. Ла Круз го победи Русинот Муслим Гаџимагомедов, актуелен европски...

Ги кратат квотите во боксот за Париз 2024

Боксот ќе добие тежок удар за олимписката програма во Париз 2024. Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Томас Бах, најави намалување на квотите за...

Ирецот Волш е малер број 1 на ОИ: Скона да слави, се повреди и...

Ирскиот боксер Ејдан Волш е малер број 1 на Олимпсиките игри во Токио. По победата над противник од Маурициус во четвртфиналето со што си...

Французинот Алиев направи скандал на ОИ: Пцуеше и маваше по камерата (ВИДЕО)

Францускиот боксер Мурад Алиев беше креатор на скандалозно однесување на боксерскиот натпревар против Фрејзер Кларк во четвртфиналето од супертешката категорија од олимписката програма во...

Скандал на ОИ: Марокански боксер како Тајсон, сакал да му го одгризе увото на...

Духот на Мајк Тасон на Олимписките игри во Токио. Мароканскиот боксер Јунес Бала направил голем скандал во Токио. Бала во борбата против Дејвид Ника се...

Хулио Цезар Ла Круз на Игрите во Токио сака да испише историја

Кубанскиот 31-годишен боксер Хулио Цезар Ла Круз во својата витрина има олимписко злато, четири светски титули, а трипати е победник на Панамериканските игри. Никогаш не...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....

Рокхолд: Веласкез е во затвор, а педофилот е меѓу децата

Поранешниот шампион на УФЦ во средна категорија, Лук Рокхолд (16-5) го поддржа Каин Веласкез (14-3) и ја повика јавноста да го стори истото и...