13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:26

Адријан Аземи против Русинот Авудијан за бронза на Европското првенство во бокс

Адријан Аземи утре во категоријата на 80 килограми ќе се бори со домашниот боксер Тимур Авудијан (Русија) кој денеска на поени го совлада Вилјам Хоув...

Алпај Демиров ќе жали, имаше сигурна победа на ЕП за јуниори, но…

  Алпај Демиров ќе жали многу што добиенaта борба ја загуби на мелерозен начин на Европското првенство во бокс за јуниори во Анапа - Русија....

Елес Асанов не го мина Кин на Европското првенство во Русија

Елес Асанов во дебитантскиот настап на Европското првенство за јуниори во Анапа, Русија, загуби на поени од Давид Кин. Утре настапува Алпај Демиров и се бори...

Познати противниците на нашите боксери на ЕП, Аземи со победа ќе стигне до бронза

Познати се противниците на нашите боксери на Европското јуниорско првенство во Анапа, Русија, од 8 до 17 октомври. Аземи во првото коло е слободен...

Гоце Јанески дебитираше на Европското првенство во бокс со пораз

Гоце Јанески (-75 кг) во дебитантскиот настап на Европското првенство во бокс (У-22) во Тргу Јиу, во Романија, е поразен од Чапел Ланселот де ла...

Лама и Исмаили поразени на Европското првенство, не разочараа, беа блиску до победите, но…(ВИДЕО)

  Јасин Лама (60 кг) и Лулзим Исмалили (69 кг) не разочараа во дебитантските настапи на Европското првенство во бокс за боксери до 22 години во...

Јасин Лама и Лулзим Исмаили денеска дебитираат на Европското првенство во У-22

Јасин Лама и Лулзим Исмалили денеска ќе го направат дебито на Европското првенство во бокс за боксери до 22 години во Тргу Јиу во...

Фјури му го врати ударот на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти го смачкам...

Тајсон Фјури успеа да го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“. https://www.instagram.com/p/BbRbcxylx6l/  Џошуа го предизвика Фјури кој не боксирал по победата над...

Тишченко ја одбрани титулата европски шампион

Евгени Тишченко ја одбрани европска титула во тешка категорија на шампионатот во Харков. 25-годишниот Русин во финалето со едногласна одлука го победи Англичанецот Чивен Кларк...

Уникатно: Близнаци се пласираа во финалето на Европското првенство во бокс (ВИДЕО)

За прв пат во историјата на европските првенства во бокс двајца браќа близнаци се пласираа во финалето. Англичаните Лук и Пат Меккормак ќе се...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...