1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:00

Адријан Аземи против Русинот Авудијан за бронза на Европското првенство во бокс

Адријан Аземи утре во категоријата на 80 килограми ќе се бори со домашниот боксер Тимур Авудијан (Русија) кој денеска на поени го совлада Вилјам Хоув...

Алпај Демиров ќе жали, имаше сигурна победа на ЕП за јуниори, но…

  Алпај Демиров ќе жали многу што добиенaта борба ја загуби на мелерозен начин на Европското првенство во бокс за јуниори во Анапа - Русија....

Елес Асанов не го мина Кин на Европското првенство во Русија

Елес Асанов во дебитантскиот настап на Европското првенство за јуниори во Анапа, Русија, загуби на поени од Давид Кин. Утре настапува Алпај Демиров и се бори...

Познати противниците на нашите боксери на ЕП, Аземи со победа ќе стигне до бронза

Познати се противниците на нашите боксери на Европското јуниорско првенство во Анапа, Русија, од 8 до 17 октомври. Аземи во првото коло е слободен...

Гоце Јанески дебитираше на Европското првенство во бокс со пораз

Гоце Јанески (-75 кг) во дебитантскиот настап на Европското првенство во бокс (У-22) во Тргу Јиу, во Романија, е поразен од Чапел Ланселот де ла...

Лама и Исмаили поразени на Европското првенство, не разочараа, беа блиску до победите, но…(ВИДЕО)

  Јасин Лама (60 кг) и Лулзим Исмалили (69 кг) не разочараа во дебитантските настапи на Европското првенство во бокс за боксери до 22 години во...

Јасин Лама и Лулзим Исмаили денеска дебитираат на Европското првенство во У-22

Јасин Лама и Лулзим Исмалили денеска ќе го направат дебито на Европското првенство во бокс за боксери до 22 години во Тргу Јиу во...

Фјури му го врати ударот на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти го смачкам...

Тајсон Фјури успеа да го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“. https://www.instagram.com/p/BbRbcxylx6l/  Џошуа го предизвика Фјури кој не боксирал по победата над...

Тишченко ја одбрани титулата европски шампион

Евгени Тишченко ја одбрани европска титула во тешка категорија на шампионатот во Харков. 25-годишниот Русин во финалето со едногласна одлука го победи Англичанецот Чивен Кларк...

Уникатно: Близнаци се пласираа во финалето на Европското првенство во бокс (ВИДЕО)

За прв пат во историјата на европските првенства во бокс двајца браќа близнаци се пласираа во финалето. Англичаните Лук и Пат Меккормак ќе се...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...