6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:25

Ардијан Аземи освои бронза, а ќе се бори и за финале на Европското првенство...

Ардијан Аземи го има во џебот борнзениот медал на Европското првенство за јуниори (17 и 18 години) во Будва, Црна Гора, откако во четвртфиналето...

Насер Харуни: Верувам во Ардијан дека ќе освои медал на Европското првенство

Ардијан Аземи денеска извојува убедлива победа на Европското првенство за јуниори (17 и 18 години) во Будва, Црна Гора, над полскиот боксер Јакуб Сарзевски. Така...

Боксерите ги добија противниците на Европското првенство за јуниори

Македонските боксери ги добија противниците на Европското првенство за јуниори (17 и 18 години) во Будва, Црна Гора. Боите на Макеоднија ги бранат браќата Илхан...

Петар Арсовски и Марио Ефремов во беспоштедни борби поразени на ЕП во Тбилиси (ФОТО/ВИДЕО)

Петар Арсовски (38,5 кг) и Марио Ефремов (59 кг) се поразен на поени на Европското првенство за...

Илхан Озмен поразен со чудна одлука на ЕП, Аземи утре се бори за медал...

Илхан Озмен ги заврши натпреварите на Европското боксерско првенство за јуниори (17 и 18 години) во Будва, Црна Гора, во категоријата до 64 килограми...

Црна Гора, Бугарија и Италија домаќини на Европските бокс првенства за млади

Европската боксерска конфедерација (ЕУБЦ/EUBC) ги објави новите датуми и градови кои ќе бидат домаќини на Европското првенство во три возрасни групи - кадети, јуниори...

Насер Харуни: Ни го украдоа сонот за златен медал, Ардијан е сериозно оштетен

„Спортските крадци го гаснат нашиот сон за златен медал. Ардијан Аземи сериозно е оштетен од судиите на Европското првенство во Будва во борба за...

Лама и Исмаили поразени на Европското првенство, не разочараа, беа блиску до победите, но…(ВИДЕО)

  Јасин Лама (60 кг) и Лулзим Исмалили (69 кг) не разочараа во дебитантските настапи на Европското првенство во бокс за боксери до 22 години во...

Ардијан Аземи стартуваше со победа на Европското првенство и е на чекор до медал...

Македонскиот репрезеднтативец Ардијан Аземи стартуваше со победа на Европското првенство за јуниори (17 и 18 години) во Будва, Црна Гора, совладувајќи го со едногласна...

Гоце Јанески дебитираше на Европското првенство во бокс со пораз

Гоце Јанески (-75 кг) во дебитантскиот настап на Европското првенство во бокс (У-22) во Тргу Јиу, во Романија, е поразен од Чапел Ланселот де ла...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...