12.8 C
Skopje
18/10/2021 | 13:39

Судиска лакрдија го елиминра Ардијан Аземи од Европското првенство

Она што се случуваше денеска на Европското првенство за помлади јуниори и јуниори во Будва, Црна Гора, може да се нарече лакрдија. Имено, нашиот...

Илхан Озмен поразен со поделена судиска одлука на ЕП

Илхан Озмен настапи прв од македонските репрезентативци на Европското боксерско првенство за млади во Будва, Црна Гора. Озмен загуби со поделена судиска одлука од...

Боксерите ги добија противниците на Европското првенство

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското боксерско првенство за млади во Будва, Црна Гора. Во категоријата до 51 килограм Хади Шехаби е слободен во...

Алтин Османи немоќен против Хрватот Некиќ на ЕП, како и Јашаровски против Ценуса

Алтин Османи беше немоќен во сребата со Иван Некиќ од Хрватска на Европското првенство за ученици во Сараево. Хрватскиот боксер славеше со прекин во...

Јашаровски убедливо до четвртфиналето на Европското првенство за ученици

Фурхан Јашаровски извојува убедлива победа со прекин во првата рунда против Хравтот Давид Кухар на Европското првенство за ученици во Сараево, Босна и Херцеговина....

Бајрами и Аети денес ќе настапат на ЕП, Мила Георгиева совладана од Полденикова

Синоќа нашата млада боксерка Мила Георгиева во деби настапот на Европското првенство за ученици во Сараево, Босна и Херцеговина, загуби од чешката репрезентативка Јулие...

Боксерите ги добија противниците на ЕП за ученици, Георгиева прва на рингот

Познати се противниците на македонските боксери на Европското првенство за ученици во Сараево, Босна и Херцеговина. Само Мила Георгиева настапува вечерва, останатите утре и...

Неправда! Судиите му ја украдоа бронзата на Петар Арсовски на ЕП (ВИДЕО)

Неправда! Судиите му ја одезедоа победата на Петар Арсовски (46 кг) на Европско првенство за кадети во Софија, Бугарија, против Николас Павлик од Полска. Иако...

Енис Алиу и Беќир Лимани го завршија настапот на Европското првенство

Македонските боксери денеска не не израдуваа на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, Енис Алиу и Беќир Лимани се поразени на поени. Енис...

Познати противниците на македонските боксери на ЕП за кадети, на Арсовски му треба победа...

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 2 декември. На Петар...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Фигередо се закани, ќе го обезглави Морено

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Дејвисон Фигередо, едвај чека да се бори со Брендон Морено. Тие ќе направат трилогија на УФЦ 270...

20 години од првиот медал на Гоце Петров на БП и сегашниот резултат на...

Пред 20 години Гоце Петров го освои првиот медал на балаканските првенства за независна Македонија во ВКФ. Тогаш Петров го совлада актуелниот шампион Пападопулос. Ако...

Кикбоскерите ги добија противниците на Светското првенство

Кикбоксерите ги добија противниците на Светското првенство за сениори во Џесоло Лидо, Италија од 15 до 24 октомври. Распоред на СП: Лоу кик -65 кг Викторија Варадинова...

Судиска лакрдија го елиминра Ардијан Аземи од Европското првенство

Она што се случуваше денеска на Европското првенство за помлади јуниори и јуниори во Будва, Црна Гора, може да се нарече лакрдија. Имено, нашиот...

Бронзи за ката тимовите на Балканското првенство

Женскиот ката тим (Алексовска, Арсовска и Гашева) го освои бронзениот медал на Балканското првенство во Пореч, Хрватска. Во групата беа трети од три ката тима,...

Андреј Арловски го надмудри Карлос Фелипе, Норма Думонт подобра од Аспен (ВИДЕО)ад

Во главната борба на УФЦ Фајт најт 195 што се одржа во Лас Вегас, бразилската воинка Норма Думонт ја победи Американката Аспен Лад со...

Немков продолжува со доминацијата, Андерсон за 51 секунда го совлада Бадер (ВИДЕО)

Вадим Немков ја продолжува доминацијата во Белатор, убедливо стигна до својата седма победа. Рускиот ММА борец со атрактивен потег во полуфиналето на турнирот во полутешка...