Османоски Бени стана професионален европски првак во тајландски бокс!

Бени Османоски е боксер по потекло од Македонија, од Октиси кај Струга, кој што живее и работи во Швајцарија, но се бори и боксува под знамето на Македонија што е за почит. Тој минатата недела се бореше за 4 европска...

Еминовиќ од Баргала поради болест не настапува на „Странџата“ во Софија

Денес започна силниот боксерски турнир „Странџата 2015“ во Софија, Бугарија, и ќе трае до 28 февруари. „Странџата 2015“ е еден од најсилните светски турнири континентални и светски шампиони. Амет Еминовиќ од БК Баргала-Штип требаше да ја претсавува Македонија на овој...

БК Охрид нема пари да функционира, иако има врвни боксери!

Охридскиот боксерски клуб поради недостаток на финансиски средства го откажа учеството во националниот шампионат, кој стартува за помалку од месец дена, пишува порталот OhridNews.com. Клубот нема да згасне туку ќе хибернира се додека не се најде некое идеално решение.  -...

Боксерите од „Пинк Пантер“ заборавени во изборот за спортист на годината!?

Од Боксерскиот клуб Тим Пинк Пантер регаираат на Комисијата за избор на најдобар спортист на град Штип за 2014 година, зашто сметаат дека боксерите од клубот, а и самиот боксерски колектив, е заобиколен и не се вреднувани нивните резултати. Илија...

Лескароски со неодолива понуда да премине во професионалци!

Стигна неодолива понуда до моментално еден од најдобрите боксери во нашата земја Сашо Лескароски, откако најави дека заминува од Охрид. Имено, охридската боксерска легенда Саше Митрески и неговиот менаџер Лука Поповиќ, пренесува ohridnews.com, сакаат да го внесат Лескароски во професионалниот...

Никола Арсов најдобар на „Јордан Мијалков“ во Штип

Штип го положи тестот, односно босерскиот клуб „Пинк пантер тим“, со организацијата на Меѓународниот меморијален турнир „Јордан Мијалков“. Беспрекорна организација, задоволни гости и публика. Кога сме ја публиката, ја имаше околу 3000, така што може на боксот да му...

Меморијален турнир „Јордан Мијалков“ во Штип

Штип ќе биде домаќин на првиот Меморијален турнир „Јодан Мијалков“, што ќе се одржи на 15 ноември. Ова е турнир на ниво на репрезентации. Претседателот на БК Пинк пантер тим, Илија Младеновски, вели дека досега, покрај нашата репрезентација, учеството го...

„Златниот гонг“ за Кристијан Денај од Албанија

„Златниот гонг“ му припадна на Денај Кристијан (-91 кг)од Албанија, воедно, и најдобариот боксер на турнирот. Најдобар странски боксер е Радослав Пантелеев од Бугарија(-81кг), награда за најдобар техничар доби Буатси Јочуа од Англија, а најуспешен тренер е Валентин Поптолев од...

„Златниот гонг“ без Димовски и Мумин

Во петок и сабота 44-то издание меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“, кој првото издание го имаше во 1969 година, а годинава. Мчевите ќе се одржат во малата сала во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Полуфиналните борби се в петок попладне,...

Баргала боксерски шампион на Македонија

Последното 8. коло од Бокс лигата „Баргала“ на штипскиот клуб „Баргала“ му ја донесе шампионската титула за 2014 година.  Ова коло се одржа во Штип, кое, воедно, беше и 21 Државно првенство во поединечна конкуренција. Па така, шампиони на Македонија...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...