Примислав Димовски: Да заврши кризата со клубовите и тренерите ќе направиме планови согласно насоките...

Коронавирусот ги запре сите активности во многу сегменти во севкупниот живот, притоа и спортот не беше изоставен. Се највува олабување на мерките и некои раздвижувања во спортот и неибежно прашање е како ќе се активираат спортистите и клубовите. „Здравственава криза...

БК Пелистерски јунак беше дел од реализацијата на хуманитарната акција „Херои на својот град“

Најмладиот боксерски клуб во битола Пелистерски јунак во соработка  со Агенцијата за маркетинг, графички дизајн и печатење Креатива арт почнаа и навивачката група „Чкембари“ реализираа граѓанска хуманитарна иницијатива под слоганот „Херои на својот град“ која имаше за цел да...

Со боксерска техника и издржливост лекарите и медицинскиот персонал ќе го нокаутираат Ковид-19

Сликава праќа голема порака до светот во времето кога лекарите и медицинскиот персонал со надчовечки напори се борат со невидливиот противник пандемијата на коронавирусот. Боксот е благородна вештина, уште поблагородна техника примениуваат докторите, медиционските сестри и останатиот персонал за...

На Лама и Јанески и заврши карантинот, од денеска во домашна самоизолација

Од денеска сениорските бокс репрезентативци Гоце Јанески и Јасин Лама се во задолжителна домашна самоизолација, периодот на 14-дневен карантин заврши, по испитувањата потврдено е дека и двајцата се негативни на Ковид-19. Јанески и Лама на почетокот од март настапија на...

Примислав Димовски и Мирко Филиповиќ рамо до рамо на бокс турнир (ВИДЕО/ФОТО)

Деновиве од стана на БК Скопје беа објавени интересни фотографии на кои нашиот тешкаш Примислав Димовски и светски познатиот Мирко Филиповиќ примаат медали на е еден турнир во Сараево, Босна и Херцеговина. Станува збор за Меѓународниот боксерски турнир ,,Хакија Турајчлиќ“...

Боксерите Гоце Јанески и Јасин Лама негативни на Ковид-19, го напуштаат карантинот (ФОТО)

Боксерите Гоце Јанески и Јасин Лама, македонски репрезентативци  се негативни на Ковид-19 откако денеска им беа направени тестови по речиси 14- дневниот карантин по враќањето од Лондон. Тие беа сместени во хотелот Ибис во центарот на Скопје. Тие ќе го...

Одложени Генералното собрание на ЕБУ и семинарот за професионални бокс судии

Генералното Собрание на Европската боксерска унија (ЕБУ) и официјалниот семинар за професионални бокс судии се одложени поради коронавирусот, соопштија од Про бокс Македонија (ПБМ). Според програмата и календарот на ЕБУ Собранието требаше да се одржи на 30 мај во Ла...

Јасин Лама: Деновите во карантин ќе поминат како на филм, седете дома и спасете...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Јасин Лама и Гоце Јанески имаа голгота пр врачањето до Лондон каде што се разгоруваше коронаворусот, при што хрватски и турски боксери се заразија....

Гоце Јанески: На сите им посакувам здравје и да ги почитуваат законите, тоа е...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Гоце Јанески и Јасин Лама имаа голгота пр врачањето до Лондон каде што се разгоруваше коронаворусот, при што хрватски и турски боксери се заразија....

Гоце Јанески и Јасин Лама пристигнаа во Скопје, веднаш се ставени во карантин

Македонските боксери Гоце Јанески и Јасин Лама по многу перипетии стигнаа во Македонија и вднаш заминаа во 14-дневен карантин во хотелот Ибис во Скопје. Нашите боксери учествуваа на кавалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио, но турнирот се прекина по...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...