Гоце Јанески и Јасин Лама пристигнаа во Скопје, веднаш се ставени во карантин

Македонските боксери Гоце Јанески и Јасин Лама по многу перипетии стигнаа во Македонија и вднаш заминаа во 14-дневен карантин во хотелот Ибис во Скопје. Нашите боксери учествуваа на кавалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио, но турнирот се прекина по...

Боксерите го чекаат чартер летот, БФМ вели немале контакт со заболениот Тони Филипи

Додека македонската Влада ги организира јавните повици за чартер летови со кои треба да се пренесат македонските граѓани кои се заглавени во европските држави, бокс репрезентивците Гоце Јанески и Јасин Лама се уште се во Лондон, каде што учествуваа...

Гоце и Јасин: Добро сме! Не се знае кога ќе се вратиме, од БФМ...

Гоце Јанески и Јасин Лама велат дека добро се чувствуваат, контактираат со Боксерската федерација на Македонија, но не знаат кога ќе се вратат. Гоце и Јасин учествуваа на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваа во Лондон. „Добро...

Јасин Лама и Гоце Јанески не можат да се вратат во Македонија, им го...

Македонските репрезентативци во бокс симанти од авионот кој требаше да ги врати во Македонија по прекинувањето на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваа во Лондон. Јасин Лама и Гоце Јанески се качиле во авионот, но пред...

Гоце Јанески против Шпанец, а Јасин Лама со Грк на олимписките бокс квалификации во...

Македонските боксери денска ги добија противниците за Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваат во Лондон од утре до 24 март . Јасин Лама ќе се бори со Гркот Александрос Цаникидис на 15 март, а во категоријата...

Гоце Јанески се сретна со неприкосновениот шампион Александар Усик (ФОТО)

И Гоце Јанески ја искористи приликата да се дружи со големиот шампион во полутешка категорија Александар Усик кој денеска имаш соочување и прва прес-конференција со Дерек Чисора за вториот меч во тешка категорија на 23 мај во Лондон. Јанески во...

Јасин Лама со големиот шампион Александар Усик

Нашиот репрезентативец Јасин Лама кој е во Лондон каде што од утре ќе учествува на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио, имаше можност да се сретне со неприкосновениот шампион во полутешка категорија Алекасандар Усик кој на 23 мај...

Лама и Јанески отпатуваа на квалификациите за Олимписките игри, Јасин очекува добар резултат

Утрово Јасин Лама и Гоце Јанески отпатуваа за Лондон на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио ова лето. Нив ќе ги води селекторот Хезус  Солет Томасен. Љама ќе...

Јанески и Лама ги завршија подготовките, на 10 март патуваат за Лондон

Нашите боксери ги завршија подготовките во Србија. Гоце Јанески и Јасин Лама тренираа со репрезентативците на Србија, а со нив беше и Арсим Етеми. На 10 март патуваат за Лондон...

Репрезентативците Јанески, Љама и Етеми на подготовки за квалификациите за ОИ во Белград

Репрезентативците Гоце Јанески, Јасин Љама и Арсим Етеми со селекторот  Хесус Сојет од денеска се наоѓаат во Белград, Србија, каде што ќе се подготвуваат за настап на Олимпискиот квалификациски турнир во Лондон...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Претседателот на УФЦ: Секој бега и се крие, а јас барам решенија

Додека сите во боксот ги откажаа планираните настани за март и април, а некои дури и ги затворија деловните активности до мај, претседателот на...

Мицкоски: Џудото не поттикнува агресија, детето учи да соработува, почитува и развива самоконтрола

Во периодот кога сите активности а посебно спортските се целокупно во застој согласно актуелната состојба како во нашата држава и странство, добро е да...

Одреден новиот датум за Олимписките игри во Токио

Олимписките Игри што требаше да се одржат во Токио летово и официјално се одложени, а во заедничкото соопштение на јапонските власти и на ИОК...

Хабиб Верува дека Ковид-19 се појавил поради нашите гревови

Хабиб Нурмагомедов реши да го следи примерот на многу свои колеги и да го каже своето мислење за пандемијата на коронавирусот. Непоразениот шампион во...

Мек Грегор задоволен од строгите мерки во Ирска

Конор Мек Грегор даде изјава за ирската јавност откако потврди дека мерките за борба против пандемијата на коронавирус ќе стапат во сила во Ирска....