19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:43

Фјури: Ќе го нокаутирам Кличко во шестата рунда

Поранешниот европски шампион во тешка категорија, Англичанецот Тајсон Фјури (27 г.) вети дека ќе го нокаутира светскиот шампион, Владимир Кличко (39 г.), некаде во...

Мечот Фјури-Вајлдер одложен

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер, закажан за 18 јули во Лас Вегас, е одложен. Новинарот на ЕСПН, Дан Рафаел, тврди дека има...

Денис Лебедев се врати со победа против неочекувано тврдиот Вилсон

Рускиот ветеран Денис Лебедев се врати на високо ниво со извонреден успех против досега непобедениот Американец Мајк Вилсон. 39-годишниот борец победи на поени во...

Гого Славески ја забележа третата профи победа во САД (ФОТО)

Горјан – Гого Славески ја извојува и третата по ред победа во професионалниот ринг во Роузмонт, Илиноис, САД. Македонскиот боксер во раните утрински часови...

Отпишаните од БК 10 60 ќе пишуваат историја во македонскиот бокс

Кога македонскиот бокс е во своето најголемо бессознание и најголема зачмаеност, а во пресрет на вонредното Собрание на Боксерската федерација на Македонија, се регистрира...

Канело: Ако народот сака – ќе има трета пресметка со Головкин

По освојувањето на третиот шампионски појас со победата над Даниел Џејкобс, Сол Алварез - Канело" беше запрашан...

Боксерската Библија ќе му го додели појасот на победникот од Фјури-Вајлдер 2

Списанието „Ринг“ – Боксерската Библија - одлучи да му го додели својот шампионски појас во тешка категорија...

Мајк Тајсон откри колку милиони и должел на даночниците

Мајк Тајсон не е само поранешен боксерски шампион во тешка категорија, туку и човек кој живеел живот исполнет со карјности. Случките во животот на Мајк...

Ентони Џошуа прати порака од самоизолација и откри: Изгубив блиски пријатели! (ВИДЕО)

Ентони Џошуа одговори со видео-порака и откри дека заради коронавирусот загубил блиски пријатели. Светскиот боксерски шампион во вторникот објави видео во кое ја коментира актуелната...

СКАНДАЛ на наддавањето за мечот Кличко-Фјури!

Голем скандал се случи на тендерот за одредување на домаќин на мечот меѓу Владимир Кличко и Тајсон Фјури. Наддавањето требаше да се одржи во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...