19 C
Skopje
27/02/2021 | 17:30

Гого Славески во сабота против Хернандез: Еден ден Луис Молина ќе го има првиот...

Горјан-Гого Славески  (6-1) се враќа во рингот оваа сабота за да се соочи со Антонио Хернандез во мечот закажан во 6 рунди. Хернандез се соочи...

Бобан Илиоски го нокаутира Сумарац во втората рунда (ФОТО)

Бобан Илиоски имаше професионално деби во боксерскиот ринг само како што може да се посака, извојува победа со прекин во втората рунда над Лука...

Македонските и стручњаците од регионот предност му даваат на Џошуа

Во пресрет на вечерашниот меч за светските титули во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и Кубрат Пулев го слушнавме мислењето на нашите и стручњаците...

Младите македонски боксери ќе настапат на „Златна ракавица-Балкан Гран при“ во Србија

Македонската боксерска репрезентација со 17 боксери ќе настапи на Меѓународниот младински турнир „Златна ракавица-Балкан Гран При“ во Србија од 17 до 21 фверурари.   На...

И Мејвдер се подигрува со Мек Грегор

Поранешниот светски шампион во бокс, Флојд Мејведер, ја критикуваше суперѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, кој загуби со нокаут од Дастин Порие. Во август...

Џошуа го нокаутира Пулев и на спектакуларен начин ги одбрани светските титули (ВИДЕО)

Ентони Џошуа во деветата рунда го нокаутира предизвикувачот Ентони Џошуа и ги одбрани титулите светски првак на ИБФ, ИБО, ВБА и се доближи до...

Аце Русевски и Вели Мумин во стручното жири на Београдски победник

Легендите на македонскиот бокс Аце Русевски и Вели Мумин ќе бидат дел од стручното жири на традиционалниoт Меѓународен тунрир „Београдски победник“ во Белград, Србија. Турнирот...

Куче боксер!

Е па, ако нема боксери ова добро куче доброволно се пријави да влезе во ринг.

Официјално: Неправдата е исправена, мечот на Бобан Илиоски прогалсен за нерешен!

Организитарот на профи бокс мечот меѓу нашиот Бобан Илиоски и Григор Саруханјан од Бугарија борбата ја прогласија за нерешена откако беше поднесена жалба на...

Македонскиот бокс во нокдаун, а нема решение на повидок!

Mакедонската репрезентација во бокс немаше претставник на Европското првенство кое се одржа во Самоков, Бугарија, пред еден месец, што дојде како одраз на тешката...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...