Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс со голи раце“ на настанот во Џенезис во петокот. Бакочевиќ одлично го отвори својот настап на...

Боксер се борел 5 рунди со скршена вилица (ВИДЕО)

Австралиски боксер издржа 5 рунди во рингот со брутална повреда. Бенџамин Хусеин ги шокираше навивачите и професионалците ширум светот откако остана со скршена вилица на неговиот меч против Бен Махони. Во втората рунда, 25-годишниот боксер доби тешко лево кроше во...

Дерек Чисора: Нема да покажам милост во војната со Усик (ВИДЕО)

Дерек Чисора планира да му ги истера ангелите на поранешниот неприкосновен шампион во полутешка категорија Александар Усик. Нивниот меч е закажан за 31 октомври во тешка категорија во Лондон. Мечот е од голема важност за Чисора, кој може да...

Бизарна песна објави Мајк Тајсон пред мечот со Рој Џонс Јуниор (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон објави бизарна песна со уште побизарно видео, кое ќе биде прикажувано при неговото излегување во рингот во камбек мечот со Рој Џонс Јуниор на 28 ноември. 54-годишниот Тајсон соработувал со инди дуото Тики...

Џошуа снима документарен филм

Тешкашката боксерска ѕвезда Ентони Џошуа почна да работи на документарец за неговата кариера. За таа цел, британската ѕвезда ќе основа своја продуцентска куќа, како и фудбалската икона на Островот Дејвид Бекам пред години. Документарецот ќе ја следи кариерата на Еј...

Кинг конг го дозна името на противникот

Луис Ортиз, поранешен предизвикувач број 1 за титулата во тешка категорија, го дозна името на противникот. Кубанецот ќе се сретне со Александар Флорес, а судирот ќе биде во рамките на гала вечерта што ќе се одржи на 7 ноември...

Дилиен Вајт: Поветкин знае дека можам да го нокаутирам

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија, Дилиeн Вајт, наскоро повторно ќе се најде во рингот за реваншот со Александар Поветкин во Велика Британија, во обид да му се реваншира за поразот. На крајот на август ја видовме нивната прва...

Боб Арум посочи двајца можни противници за Тајсон Фјури

Американскиот промотор Боб Арум истакна две имиња кои можат да бидат ривали на Тајсон Фјури при неговото враќање во Велика Британија. Шампионот на ВБЦ треба да се сретне со Дионтеј Вајлдер, но коронавирусот и одолговлекувањето на мечот ги натера Фјури...

Лопез и Ломаченко соборија рекорд во гледаност

Теофимо Лопез и Васили Ломаченко беа следени од скоро 3 милиони гледачи истовремено. Ова е најгледаната битка за 2020 година, пренесуваат статистичарите. „Топ ранг“ открива уште едно завидно достигнување. Според агенцијата, ова е најстримуваниот судир во историјата на боксот. 23-годишниот Американец Теофимо...

Лопез: Јас сум кралот – не му давам реванш на Ломаченко (ВИДЕО)

Теофимо Лопез не планира да му даде реванш на Васили Ломаченко откако минатиот викенд го совлада. Лопез (16-0, 12 КО) верува дека им докажал на навивачите дека е подобар од Ломаченко (14-2, 10 КО) и не гледа смисла за...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Чувствителен потег на Гејџи неколку момнети откако се разбуди

Фантастичниот американски борец Џастин Гејџи не можеше ништо против Хабиб Нурмагомедов и загуби во втората рунда од одличниот противник, кој потоа низ солзи рече...

Мек Грегор до Хабиб: Почит и сочувство

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор му честиташе на непријателот Хабиб Нурмагомедов. Пред малку „Орелот“ успеа да го задуши Џастин Гејџи и...

Хабиб имал скршеница на ногата три недели пред борбата со Гејџи (ВИДЕО)

Претседателот на УФЦ Дана Вајт откри дека Хабиб Нурмагомедов имал скршеница на ногата три недели пред УФЦ 254. „Орелот“ успеа да го задуши Џастин...

Хабиб ја заврши кариерата со една молба: Ова беше сон на татко ми! Против...

Хабиб Нурмагомедов со одличен учинок го победи Џастин Гејџи и ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ. Дагестанецот во втората рунда од грб со...

Хабиб го заслужи бонусот од 50.000 долари

Хабиб Нурмагомедов заработи 50.000 долари бонус за изведба на вечерта по победата над Џастин Гејџи. „Орелот“ го победи Гејџи во втората рунда и ја...