20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:50

Џорџ Форман откри кој му е моментно најдобар тешкаш

Поранешниот светски шампион во бокс и 72-годишен олимписки победник Џорџ Форман смета дека Тајсон Фјури е најкомплетниот и најдобриот тешкаш на денешницата. Еден од...

Македонија со тројца боксери на „Купот на нациите“ во Врбас

На силниот Меѓународен турнир „Куп на нациите“ во Врбас, Србија, Македонија ќе настапи со тројца боксери од 8 12 јуни. Боите на нашата репрезентација ќе...

Што правиме погрешно? Френсис Нгану е шокиран од хонорарот на Логан Пол

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Фрeнсис Нгану изјави дека Логан Пол заработил неверојатни 20 милиони долари од борбата со ветеранот во боксот Флојд...

Дубоа во свој стил стигна до победата против Дину, го нокаутира во втората рунда

Британскиот боксер 23-годишниот Даниел Дубоа (16-1) го победи Романецот Богдан Дину (20-3) со нокаут во втората рунда во Телфорд. Тоа беше прв меч на...

Поделени медалите на Државното првенство во бокс (ФОТО)

Денеска во Скопје заврши поединечното Државно првенство во бокс за сите категории. Може да се констатира дека фаворитите ја оправдаа довребата, како Јасин Лама, Арсим...

Шампион најуспешен македонски кик бокс клуб на „Гранд при БиХ“ (ФОТО)

Шампион е најуспешен македонски клуб на Меѓународниот кик бокс куп „Кик бокс Гранд при БиХ“ во Илиџа кај Сараево, со 7 медали – 4...

За македонските клубови 22 медали на Гранд при БиХ, Балканското првенство во септември во...

Македонските клубови освоија 22 медали на Меѓународниот кик бокс куп „Кик бокс Гранд при БиХ“ во Илиџа кај Сараево, од кои – 7 златни,...

Душко Тодоровиќ ја изгуби и втората борба во УФЦ, Тибура и Розенструик славеа со...

Душко Тодоровиќ (10-2) ја загуби втората борба по ред во УФЦ. Српскиот борец беше поразен со едногласна одлука на судиите од Бразилецот Грегори Родригез...

Розенструик го нокаутира Сакаи во првата рунда

Жаирзињо Розенструик го совлада Аугусто Сакаи со прекин во првата рунда од тешкашката пресметка на УФЦ Фајт најт89 во УФЦ институтот во Лас Вегас....

Државно првенство во бокс – резултати, денеска е финалето

Веќе вчера се одржа Државното првенство во бокс за сениори, јуниори, кадети и деца во Скопје. На програмата беа четвртфиналните и поолуфиналните борби, а...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...